Správy z vášho kraja:
13. 02. 2018 13:15 | PJONGČANG/TASR

FOTO: Barteková dekorovala našu prvú medailistku: Kuzminová sa zmenila na poetku

Populárna Nasťa stála na striebornom piedestáli sťa olympijská víťazka, hoci tou bola o čosi menej žiariaca Nemka Laura Dahlmeierová.

Danka Barteková odovzdáva svojej krajanke slovenskej biatlonistke Anastasii Kuzminovej striebornú medailu.
Danka Barteková odovzdáva svojej krajanke slovenskej biatlonistke Anastasii Kuzminovej striebornú medailu. Foto: TASR
Anastasia Kuzminová na trati stíhacích pretekov na 10 km na ZOH 2018 v Pjongčangu.
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa raduje v cieli zo zisku striebornej medaily.
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová (vpravo) sa raduje na pódiu zo zisku striebornej medaily v stíhacích pretekoch žien.

Anastasia Kuzminová sa v utorok večer v dejisku zimnej olympiády na chvíľu stala poetkou. Po tom, ako ju na Medal Plaza v Pjongčangu dekorovala členka MOV Danka Barteková, charizmatická slovenská biatlonistka vydala zo seba tieto vety dojatia: "Je to úplne nová emócia, aj keď som už mala na krku viacero medailí. Je to ako z čistého listu nanovo napísaná história, moje verše športovej kariéry."

Anastasia Kuzminová hryzie do striebornej medaily.
Anastasia Kuzminová hryzie do striebornej medaily. Foto: TASR
 

Populárna Nasťa stála na striebornom piedestáli sťa olympijská víťazka, hoci tou bola o čosi menej žiariaca Nemka Laura Dahlmeierová. "Pozerám do kamier a asi žiarim radosťou... Ani medailu som si poriadne nepozrela, ale je zaujímavá a ťažká," konštatovala Nasťa, ktorej išli z rozradostenej duše ďalšie úprimné slová: "Ja si myslím, že každý športovec si zaslúži to, na čo má a na čo je pripravený. Ja Laure prajem zo srdca jej zlato, zaslúžila si ho. A ja už svoje zlaté tiež mám a ak sa podarí ďalšia, tak budem rada, ale teraz sa teším z tejto striebornej."

Kuzminová si po namáhavej pondelkovej stíhačke dlhšie pospala, potom potrénovala a kým sa vybrala do areálu olympijského štadióna, venovala sa relaxu pred vytrvalostnou pätnástkou. "Zajtra sú najdlhšie preteky. Postavím sa na štart so zámerom, aby som bola čo najrýchlejšia a ak vietor dovolí, tak sa azda podarí aj streľba. Ale konkrétny cieľ si nekladiem."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018

Už ste čítali?