Správy z vášho kraja:
13. 02. 2018 17:54 , článok bol aktualizovaný 13. 02. 2018 18:45 | PJONGČANG/TASR

VIDEO: Hokejistky USA do semifinále, Američanka sa postarala o tento husársky kúsok

Postup medzi štyri najlepšie tímy si zabezpečili aj Kanaďanky.

Jocelyne Lamoureux-Davidsonová z USA (vzadu) sa teší z gólu proti OAR na ZOH 2018.
Jocelyne Lamoureux-Davidsonová z USA (vzadu) sa teší z gólu proti OAR na ZOH 2018. Foto: TASR/AP

Kanadské hokejové reprezentantky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na ZOH v Pjongčangu. V utorkovom stretnutí A-skupiny v Hale Kwandong v pobrežnom klastri Kangnung zdolali Fínsko 4:1 a s dvomi víťazstvami figurujú na čele tabuľky.

S rovnakým počtom šiestich bodov sú aj reprezentantky USA, ktoré bez problémov zvíťazili nad výberom Olympijských športovcov z Ruska 5:0.

Oba favorizované výbery si zaistili postup do semifinále, o tom z akého miesta, sa rozhodne v ich nasledujúcom vzájomnom súboji. Američanka Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová sa stala olympijskou rekordérkou. 

Dva góly v podaní Lamoureuxovej za šesť sekúnd


Zdroj: YouTube/Ark Vot

Podarilo sa jej totiž v 32. minúte streliť dva za sebou nasledujúce góly v rozpätí 6 sekúnd a takýto kúsok sa ešte žiadnej hráčke po piatimi olympijskými kruhmi nepodaril.

"Na ľade tvrdo drie a zaslúži si to. Tento moment nás nakopol. Bolo to pred koncom druhej tretiny a do tej tretej sme tak mohli ísť úplne v pohode," citovala agentúra AP jej spoluhráčku Kacey Bellamyovú, autorka prvého gólu, na ktorý jej asistovala práve Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018

Už ste čítali?