20. 09. 2017 17:44 | BRATISLAVA/TASR

Slovensko čaká v 2. kole II. skupiny Daviscupu Bosna a Hercegovina

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa sa počas uplynulého víkendu zachránili v "druhej lige".

Andrej Martin (vľavo) a Igor Zelenay (vpravo) sa tešia so spoluhráčom Norbertom Gombošom.
Andrej Martin (vľavo) a Igor Zelenay (vpravo) sa tešia so spoluhráčom Norbertom Gombošom. Foto: TASR

Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole 1. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára (6.-8. apríla alebo 2.-4. februára) Bosnu a Hercegovinu.

Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom. V 1. kole budú mať Slováci voľný žreb.

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa sa počas uplynulého víkendu zachránili v "druhej lige", keď na antuke v bratislavskom NTC zdolali Poľsko 4:1. Hrdinom sa stal líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý vyhral v Aegon aréne obe dvojhry.

Tretí bod pridal Andrej Martin. Bosniaci v tomto roku deklasovali na antuke v Zenici Poliakov 5:0, v 2. kole prehrali s Holandskom 1:3.

S Bosnou a Hercegovinou sa Slováci ešte nestretli a tak o výhode domáceho prostredia rozhodol až dodatočný žreb. "Je to prijateľnejší súper ako Rakúšania vonku, musíme si však dať pozor na výborného Damira Džumhura - 55. hráča sveta. V tomto roku dosiahol vynikajúce výsledky, vie zahrať na všetkých povrchoch. V náš prospech hovorí vyrovnanejší tím, bosnianska dvojka nie je až taká kvalitná. Ak chalani vytvoria takú súdržnú partiu ako teraz proti Poliakom, verím, že využijeme výhodu domáceho prostredia a postúpime do baráže o svetovú skupinu," povedal pre TASR generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

V Londýne sa uskutočnil aj žreb svetovej skupiny. Maďari, ktorí sa prebojovali medzi elitu po 21-ročnej prestávke, sa predstavia na pôde Belgicka.

K šlágrom by mali patriť súboje medzi Španielskom a Veľkou Brtániou resp. Srbskom a USA. Francúzi hostia Holandsko, Austrálčania Nemecko.

žreb svetovej skupiny:

Francúzsko - Holandsko,
Japonsko - Taliansko,
Španielsko - Veľká Británia,
Austrália - Nemecko,
Kazachstan - Švajčiarsko,
Chorvátsko - Kanada,
Srbsko - USA,
Belgicko - Maďarsko
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis

Už ste čítali?