05. 11. 2017 13:02 | ČU-CHAJ/TASR

Nemka Görgesová sa stala víťazkou "malých" MS v Číne

Görgesová získala celkovo štvrtý singlový titul na WTA Tour a doposiaľ najcennejší v kariére.

Nemecká tenistka Julia Görgesová.
Nemecká tenistka Julia Görgesová. Foto: TASR/AP

Nemecká tenistka Julia Görgesová sa stala víťazkou dvojhry na "malých" MS v čínskom Ču-chaji. Vo finále podujatia WTA Elite Trophy si ako nasadená sedmička poradila s dvojkou "pavúka" Američankou CoCo Vandewegheovou za 80 minút 7:5, 6:1.

Görgesová získala celkovo štvrtý singlový titul na WTA Tour a doposiaľ najcennejší v kariére, druhý v tomto roku. Koncom októbra triumfovala na turnaji o Kremeľský pohár v Moskve. V novom vydaní svetového rebríčka bude figurovať na 14. mieste - najvyššie v kariére.

Vandewegheová sa napriek finálovej prehre ocitne prvýkrát v elitnej svetovej desiatke. Američanka mala proti Görgesovej raketový nástup a po rýchlom brejku si postupne vybudovala náskok 5:2. Nemka však potom získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal napokon jej korisťou.

Na začiatku druhého dejstva odskočila Görgesová semifinalistke US Open na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V Ču-chaji nestratila v štyroch zápasoch ani jediný set. V úvodnom dueli v skupine zdolala Slovenku Magdalénu Rybárikovú, ktorá sa v pondelok posunie na 20. miesto rebríčka WTA, čo bude jej nové kariérne maximum.

"V prvom rade gratulujem CoCo k skvelému turnaju i k tomu, že zakončí rok v prvej svetovej desiatke. Je to výborná hráčka, želám jej do novej sezóny len to najlepšie. V Ču-chaji som prežila nádherný týždeň. Cítila som sa tu výborne aj vďaka fanúšikom, ktorí boli skvelí a v každom zápase ma podporovali. Dúfam, že o rok sa sem vrátim a opäť ich uvidím na tribúnach," povedala Nemka vo svojom príhovore počas slávnostného ceremoniálu.

dvojhra - finále:
Julia Görgesová (7-Nem.) - CoCo Vandewegheová (2-USA) 7:5, 6:1

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis

Už ste čítali?