Správy z vášho kraja:
13. 02. 2018 11:15 , článok bol aktualizovaný 13. 02. 2018 11:42 | LONDÝN/TASR

Pohár federácie: Slovenky spoznali súpera v baráži o účasť vo svetovej skupine

Druhý raz za sebou budú bojovať o návrat medzi elitnú osmičku.

Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková a kapitán Matej Lipták.
Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková a kapitán Matej Lipták. Foto: TASR

Slovenské tenistky sa v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie (21.-22. apríla) predstavia v Bielorusku. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskom sídle ITF, pri ktorom boli Slovenky nenasadené. Okrem Bielorusiek ešte mohli naraziť na Švajčiarsko, Holandsko alebo Belgicko. Doma by hrali iba so Švajčiarkami.

Slovenský tím počas uplynulého víkendu zvíťazil v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v bratislavskom NTC nad Ruskom 4:1 a po druhý raz za sebou bude bojovať o návrat medzi elitnú osmičku. Vlani podľahol v baráži doma Holanďankám 1:4. Nádej zahrať si v roku 2018 medzi elitou definitívne zhasla na augustovom valnom zhromaždení ITF v Hočiminovom meste. Vo Vietname totiž neschválili návrh na rozšírenie svetovej skupiny z ôsmich na šestnásť tímov.

S Bieloruskami, ktoré v minulom roku postúpili až do finále Fed Cupu, majú Slovenky priaznivú bilanciu 1:0. V roku 2004 ich zdolali na antuke Slávie STU Bratislava 4:0. Bielorusky hrávajú domáce zápasy v aréne Čižovka v Minsku. V 1. kole svetovej skupiny v nej podľahli Nemecku 2:3.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška si želal, aby Liptákove zverenky hostili Švajčiarsko. "Chcel som, aby sme hrali domam, no vyžrebovali nám vlaňajšieho finalistu a jeden z najlepších tímov sveta. Bielorusky majú špičkovú hráčku Victoriu Azarenkovú, ktorá v uplynulých dueloch nehrala a potom šikovné mladé tenistky Arynu Sobolenkovú, Aleksandru Sasnovičovú či Veru Lapkovú. Bude veľmi dôležité, aký zvolia domáci povrch. Myslím si však, že pri optimálnej forme našich dievčat máme reálnu šancu postúpiť do svetovej skupiny. Je to otvorené," povedal pre TASR Moška.

žreb baráže o svetovú skupinu Pohára federácie:

Bielorusko - SLOVENSKO, Rumunsko - Švajčiarsko, Austrália - Holandsko, Taliansko - Belgicko

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis

Už ste čítali?