26. 05. 2019 16:00 | PARÍŽ/TASR

Roland Garros: Kučová nečakane vyradila bývalú svetovú dvojka

Žiaľ, Magdaléna Rybáriková na prestížnom turnaji skončila už v 1. kole.

Kristína Kučová na archívnej snímke
Kristína Kučová na archívnej snímke Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prvýkrát v kariére prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole v pozícii kvalifikantky nečakane zdolala parížsku šampiónku z roku 2009 Rusku Svetlanu Kuznecovovú 6:4, 6:2. Kučová získala jeden z najcennejších skalpov v kariére, Kuznecovová je bývalá svetová dvojka.

Ďalšou súperkou Slovenky bude víťazka súboja medzi druhou nasadenou Češkou Karolínou Plíškovou a Američankou Madison Brengleovou.

Kučová sa nezľakla súperky zvučného mena a od úvodu zápasu držala s Kuznecovovou krok. Vo výmenách držala Rusku ďaleko za základnou čiarou, viackrát ju zaskočila precíznymi stopbalmi. Za stavu 3:3 prelomila podanie Kuznecovovej, keď loptička z jej rakety dopadla presne na zadnú lajnu a Ruska už nestačila zareagovať. Výhodu brejku pretavila Kučová v zisk prvého setu. Na začiatku druhého dejstva čelila Slovenka dvom brejkbalom. Odvrátila ich však, vyrovnala na 1:1 a v ďalších minútach úplne ovládla dvorec. Vďaka agresívnej hre s množstvom winnerom dvakrát zobrala Kuznecovovej servis, vybudovala si náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Kristína KUČOVÁ (SR) - Svetlana Kuznecovová (Rus.) 6:4, 6:2

Johanna Larssonová (Švéd.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 6:3, 6:4

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis