20. 06. 2017 17:41 | BRATISLAVA/kc

Jaroslav Mihalík neodchádzal zo Slavie v dobrom, teraz ho chce český majster späť

Slavia sa zaujíma aj o Stana Lobotku.

Jaroslav Mihalík a Angličan Mason Holgate.
Jaroslav Mihalík a Angličan Mason Holgate. Foto: Profimedia.sk

Ofenzívny stredopoliar Jaroslav Mihalík (22) patrí medzi príjemné prekvapenia šampionátu v Poľsku. Svojou rýchlosťou a dravými prienikmi, ktoré zdobili jeho výkony v doterajšom priebehu turnaja očaril nejedného fanúšika, no najmä futbalových skautov.

Za sebavedomým prejavom, ktorým sa prezentuje, zrejme stojí aj znalosť prostredia, keďže ako kmeňový hráč pražskej Slavie hosťuje v Cracovii Krakov. Výkony, ktoré podával počas uplynulej sezóny tomu pritom nenasvedčovali. Za všetko hovorila jeho chabá produktivita.
Gól a asistencia je na ofenzívneho stredopoliara predsa len trochu málo.

 

Po dvoch zápasoch na ME U21 v Poľsku však Mihalík na tieto fakty dal zabudnúť a opäť vzbudil záujem klubov. V Slavii sa podľa informácií portálu aktuálne.cz hovorí o jeho návrate.

Z Eden Arény pritom Slovák neodchádzal v dobrom. Jeho pôsobenie v klube, v ktorom vydržal len rok, mnohí označili za totálny prepadák. Hovorilo sa vtedy o jeho zlej životospráve aj iných mimofutbalových aktivitách.

"Neviem, nechcem na tento klub povedať nič zlé, ale toto angažmá mi nesadlo. Nedostal som toľko príležitostí, koľko by som mal," povedal vtedy Mihalík v rozhovore pre denník Sport.

Na ťahu je teraz Cracovia. Do konca júna má šancu uplatniť si opciu a poslať na konto Slavie milión českých korún (38-tisíc eur).

Slavia prejavila záujem aj o Lobotku

Jaroslav Mihalík nie je jediným hráčom slovenského výberu, po ktorom poškuľuje Slavia Praha. Český futbalový majster Slavia Praha prejavil záujem aj o služby 22-ročného slovenského stredopoliara Stanislava Lobotku.

Vedenie Slavie už dlhší čas aktívne sleduje člena reprezentačného výberu do 21 rokov, ktorý aktuálne bojuje na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku. V úvodnom víťaznom stretnutí proti domácemu tímu (2:1) ho vyhlásili za muža zápasu. Lobotka pôsobí od sezóny 2015/2016 v dánskom Nordsjaellande, svojimi výkonmi si v predošlom roku vyslúžil aj pozvánku do reprezentačného "áčka".

"Sledujeme niektorých hráčov, ktorí hrajú na majstrovstvách Európy do 21 rokov. Sme predbežne dohodnutí s ich materskými klubmi, ale hráme o cenu, pretože nikto nechce predávať pred turnajom. V momente, keď hráč zažiari, tak sa jeho cena zvýši. Usilujeme o prestup dvoch hráčov, ktorí v tejto chvíli nehrajú za český reprezentačný tím," ozrejmil situáciu pre iDnes.cz šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z U21 euro