16. 05. 2018 17:18 | BUENOS AIRES/kc

Argentínska futbalová asociácia radí novinárom, ako dostať do postele ruské ženy

Už samotný zámer je zvláštny, no kritické reakcie vyvolali najmä konkrétne rady, ktoré sú plné sexistických narážok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Profimedia.sk

Argentínska futbalová asociácia (AFA) poriadne prestrelila. Na sociálnej sieti sa objavil oficiálny dokument, v ktorom radí argentínskym novinárom cestujúcim na MS vo futbale, ako správne flirtovať s ruskými dievčatami. Píše o tom BBC.

Už samotný zámer je zvláštny, no kritické reakcie vyvolali najmä konkrétne rady, ktoré sú plné sexistických narážok. Treba dodať, že dokument sa objavil iba mesiac po tom, čo Buenos Aires zažilo najväčší pochod žien protestujúcich proti sexizmu a násiliu.

AFA nakoniec spornú pasáž z oficiálneho manuálu odstránila, ale argentínski novinári ju už predtým stihli zverejniť na sociálnych sieťach.

Vybrané pasáže z manuálu flirtovania

Ak chcete zaujať ruské dievča, musíte vyzerať čisto, dobre voňať a byť pekne oblečený.

K Ruskám by ste sa mali správať ako k rovnocenným bytostiam, nie ako k veciam.

Rusky sú krásne, muži s nimi chcú mať sex. Ony to možno chcú tiež, no musíte im dať najavo, že sú pre vás dôležité a jedinečné.

Nepýtajte sa hlúpe otázky o sexe. Pre Rusky je sex veľmi osobná záležitosť a nerozprávajú sa o tom na verejnosti.

Manuál tiež vyzýva novinárov, aby boli iniciatívni a sebavedomi. Ak takí nie sú, mali by čo najskôr začať trénovať konverzáciu so ženami.

Nesmelých jedincov autor manuálu povzbudzuje so slovami, že „v Rusku máte šancu aj vy, pre tamojšie dievčatá ste exotický a preto máte oproti Rusom výhodu".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z WC 2018

Už ste čítali?