Správy z vášho kraja:
14. 06. 2018 18:10 | MOSKVA/TASR

Infantino a Putin sa pred začiatkom šampionátu prihovorili divákom

Slávnostný program trval približne pätnásť minút.

Prezident FIFA Gianni Infantino počas otváracieho ceremoniálu MS 2018.
Prezident FIFA Gianni Infantino počas otváracieho ceremoniálu MS 2018. Foto: TASR/AP

Gianni Infantino otvoril svoje premiérové majstrovstvá sveta vo funkcii prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Pred štvrtkovým úvodným zápasom medzi Ruskom a Saudskou Arábiou sa na moskovskom štadióne Lužniki prihovoril aj v jazyku domácej krajiny.

Infantino mal v lóži po bokoch ruského prezidenta Vladimira Putina a saudskoarabského korunného princa Mohammeda Bin Salmana Al Sauda.

"Futbal pohltí Rusko. Ďakujem pán Putin, ďakujem Moskva, ďakujem Rusko," citovala šéfa riadiacej organizácie svetového futbalu agentúra DPA.

Putin privítal svet v Rusku: "Dúfam, že si užijete pobyt v otvorenej, priateľskej a pohostinnej krajine. Kdekoľvek žijeme, akékoľvek sú naše tradície, futbal nás spája. Všetkým tímom prajem úspechy a fanúšikom nezabudnuteľné zážitky. Vitajte v Rusku."

Slávnostný program trval približne pätnásť minút, vystúpili počas neho britský spevák Robbie Williams a ruská operná speváčka Aida Garifullinová. Kapitán španielskych majstrov sveta z roku 2010 Iker Casillas a ruská modelka Natalia Vodianovová priniesli na začiatku ceremoniálu trofej pre víťaza, ktorý bude na rovnakom štadióne známy 15. júla. Dvojnásobný svetový šampión Ronaldo z Brazílie a maskot Zabivaka obstarali čestný výkop s loptou Telstar 18.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z WC 2018