Správy z vášho kraja:
08. 07. 2018 14:51 , článok bol aktualizovaný 08. 07. 2018 15:03 | MADRID/TASR

Španielsko prepustilo trénera Hierra

Bývalý obranca viedol národný tím necelý mesiac.

Španiel Andrés Iniesta (vľavo) s koučom reprezentácie Fernandom Hierrom pred zápasom MS 2018 proti Portugalsku.
Španiel Andrés Iniesta (vľavo) s koučom reprezentácie Fernandom Hierrom pred zápasom MS 2018 proti Portugalsku. Foto: TASR/AP

Fernando Hierro skončil na poste trénera španielskej futbalovej reprezentácie. Bývalý obranca viedol národný tím necelý mesiac, keď vo funkcii nahradil tesne pred štartom MS 2018 Julena Lopeteguiho.

Ako v nedeľu potvrdilo vedenie Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF), Hierro rozviazal zmluvu po vzájomnej dohode. "Chceme sa poďakovať Fernandovi za jeho oddanosť a za to, že vzal na seba zodpovednosť viesť národný tím v neobyčajnej situácii," píše sa v stanovisku federácie.

Päťdesiatročný tréner viedol majstrov sveta z roku 2010 na šampionáte v Rusku potom, ako šokujúco iba dva dni pred začiatkom MS vedenie odvolalo Lopeteguiho. Ten sa totiž za chrbtom federácie dohodol na zmluve s Realom Madrid. Hierro až do toho momentu pracoval ako riaditeľ RFEF, ale ujal sa mužstva, s ktorým vyhral základnú B-skupinu. V osemfinále však Španieli vypadli v jedenástkovom rozstrele s Rusmi.

Očakávalo sa, že Hierro dodrží zmluvu a vráti sa na post riaditeľa federácie. Podľa nej ale dal prednosť "hľadaniu nových horizontov a profesionálnych výziev". Informovala agentúra DPA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z WC 2018

Už ste čítali?