22. 11. 2013 12:56 | BUDAPEŠŤ, TASR

Eva Varholíková sa odvolala a ide do domáceho väzenia

Prokurátor žiada trest sprísniť, kým obhajca žiada prepustenie Slovenky.

Eva Varholíková na súde v Maďarsku
Eva Varholíková na súde v Maďarsku Foto: TASR

Obhajca aj prokurátor podali odvolanie voči rozsudku nad Evou Varholíkovú, ktorú Okresný súd v Gödöllö uznal vinnou a odsúdil ju na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní šiestich rokov.

Prokurátor žiada trest sprísniť, kým obhajca žiada prepustenie Slovenky. Súd následne rozhodol o jej umiestnení do domácej väzby.

 
Súd na prvom stupni 36-ročnú obvinenú oslobodil z obvinenia z trestného činu ohrozenia cestnej premávky, zároveň však nariadil zákaz riadenia motorových vozidiel na dobu dvoch rokov.

  Vyšetrovaciu väzbu, ktorá trvala rok, započítajú do výkonu trestu. Podmienečne ju budú môcť prepustiť po uplynutí dvoch tretín trestu. Odsúdená bude musieť uhradiť súdne trovy vo výške 5,68 milióna forintov (19 159 eur).

Podľa zdôvodnenia rozsudku Slovenka pod vplyvom alkoholu spôsobila dopravnú nehodu s následkom smrti viacerých ľudí. V čase nehody jazdila rýchlosťou najmenej 160 km/h. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Pojednávanie, ktoré sa konalo na pôde Súdu pre okolie Budapešti, sledovalo množstvo médií, najmä slovenských. Slovenka bola obžalovaná z trestného činu spôsobenia dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom smrti viacerých osôb a z trestného činu ohrozenia cestnej premávky.

Odsúdená 21. augusta 2012 na diaľnici M3 narazila vo vysokej rýchlosti do vozidla značky Fiat Punto, v ktorom zahynuli traja ľudia. Ďalšia žena v horiacom aute utrpela ťažké poranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla. 

 

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?