Správy z vášho kraja:
20. 01. 2014 11:23 | PENNSYLVÁNIA/DailyMail,dm

Rodina zverejnila fotografie svojho 19-týždňového chlapčeka. Tu je dôvod

Keď sa narodil, ešte žil. S chlapčekom sa fotila celá rodina.

babo1.jpg
babo1.jpg Foto: YouTube

 Tridsaťročná Alexis Fretzová bola v 19. týždni tehotenstva. S manželom sa na dieťatko veľmi tešili. Nikto z nich neočakával, že s pokojným začiatkom jedného z dní tehotenstva prídu nepríjemné komplikácie.

Dieťa v 19. týždni
Dieťa v 19. týždni Foto: YouTube
 

Alexis si všimla nezvyčajný výtok tmavšej farby. Myslela si, že to je pri tehotenstve normálne. Až keď sfarbenie  každým dňom tmavlo, zavolala svojej pôrodnej asistentke, či je všetko v poriadku. Len tak pre istotu. Tá jej odporučila, aby šla k lekárovi na kontrolu, pre prípad, že by bol plod ohrozený.

Po tom, ako mamičke urobili pár vyšetrení a ultrazvuk, pôrod vykonali. Na obrazovke z ultrazvuku lekári aj rodičia počuli tlkot srdca. To ich ubezpečilo, že je všetko v poriadku. Predčasný pôrod bol však nevyhnutný. Malý chlapček, ktorý mal len deväťnásť týždňov sa narodil bez hocakej ujmy. Malé srdce mu tĺklo, mierne hýbal ručičkami aj nožičkami. Rodičia sa na neho nevedeli vynadívať. "Držal som ho, objímal som ho, zatiaľ, čo jeho srdce tĺklo som ho držal pri mojom srdci. Počítal som jeho prsty a pobozkal ho na malú hlavu," opisuje silné prvé momenty otec chlapčeka.  Po pár minutách však situácia sa situácia ubrala neželaným smerom. Z krásnej chvíle bola tragédia. Malý Walter Joshua zomrel matke v náručí. Podľa lekárov chlapček nebol schopný žiť.

Rodičia boli veľmi nahnevaní na lekárov, pretože ich malého chlapčeka spočiatku nazývali "plod". Bol to pre nich veľký zázrak.  Otec dieťatka zprvu nechcel robiť žiadne fotografie z tejto udalosti. Rozmyslel si to po tom, keď pripustil fakt, že fotografie môžu byť to jediné, čo mu synčeka môže pripomínať.

Po zverejnení fotiek na jeho osobnom blogu pribudli mnohé negatívne reakcie. Ľudia sa poburovali nad tým, ako niekto môže zverejňovať fotky svojho mŕtveho dieťaťa. Pán Fretz má však na to naozaj presvedčivý argument: "Strata dieťaťa nie je niečo, o čom chce verejnosť skutočne hovoriť. Pre väčšinu ľudí to nie je veľký problém, stačí sa pokúsiť o ďalšie dieťa, aby ľudia mohli predstierať, že sa nič nestalo a ďalej si žiť svoj život. Nikto však nehľadí na to, že matka a rodina sú ponorené v hromade smútku a nevedia, ako sa vysporiadať so smútkom."

DIeťa v 19. týždni tehotenstva
DIeťa v 19. týždni tehotenstva
 

Aj keď všetko nedopadlo podľa predstáv, Fretzovci sú vďační Bohu aj za toto "poučenie", ako to nazvali. Sú radi, že vo svojom krátkom Joshuovom živote, ktorý trval len pár minút, sa malý drobec dotkol viac životov a tak silno, ako by si ktokoľvek dokázal predstaviť.

Dieťa v 19. týždni tehotenstva
Dieťa v 19. týždni tehotenstva
 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?