04. 07. 2016 17:15 | BRUSEL/TASR

Flašíková-Beňová na adresu Nigela Farage: Je ukážkou zbabelosti populistov

Šéf britskej euroskeptickej strany dnes oznámil, že odstupuje z funkcie predsedu strany

Europoslankyňa za SMER-SD Monika Flašíková - Beňová
Europoslankyňa za SMER-SD Monika Flašíková - Beňová Foto: TASR

Slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD) dnes uviedla, že odstúpenie Nigela Faragea z čela nacionalistickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) je "správnou ukážkou zmýšľania a konania dnešných populistov."

Deštrukcia a chaos

Šéf britskej euroskeptickej strany dnes oznámil, že odstupuje z funkcie predsedu strany, pretože svoj politický cieľ, zabezpečiť hlasovanie o odchode Británie z Európskej únie, už dosiahol. Farage zároveň odmietol myšlienku vzdania sa svojho mandátu v Európskom parlamente (EP).
Flašíková-Beňová uviedla, že jedinou schopnosťou populistov, a to bez ohľadu na krajinu, z ktorej pochádzajú, je len "deštrukcia a chaos".

Líder britskej euroskeptickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage
Líder britskej euroskeptickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage Foto: TASR
 

"Keď má po zmanipulovaní dostatočne veľkej časti verejnosti prísť na konkrétne skutky, jasne sa ukazuje ich neschopnosť a nekompetentnosť," domnieva sa slovenská poslankyňa.
Pripomenula, že Farage už 17 rokov v europarlamente agituje proti Európskej únii, ktorú vyslovene nenávidí, avšak odísť sa ani napriek otvoreným výzvam nechystá.

Nemá plán B

"Zostane v EP parazitovať napriek najnižšej miere aktivity zo všetkých zástupcov britskej delegácie. V predreferendovej kampani, v ktorej prevážilo strašenie a vulgárnosť nad racionálnymi argumentmi, sa jeho pričinením a otvoreným klamstvom podarilo dosiahnuť, že Veľká Británia z únie odíde," uviedla poslankyňa vo vyhlásení pre médiá.

Podľa jej slov sa ukázalo, že Farage nemá žiaden "plán B" o tom, ako ďalej postupovať, rovnako ako nikto iný zo zástancov brexitu. Farage a ďalší britskí politici sa podľa nej práve preto teraz zbabelo zbavujú zodpovednosti.
"Populisti nikdy so žiadnymi riešeniami prichádzať nemôžu, pretože sú úspešní len vtedy, keď je zle. Bezradnosť tých britských je presnou ukážkou toho čo budú robiť slovenskí, ktorí práve začali so zbieraním podpisov pod petície za vystúpenie našej krajiny z EÚ a NATO," uviedla europoslankyňa.

Komentáre ( 0)