21. 07. 2016 07:47 | CLEVELAND/TASR

Mike Pence prijal republikánsku nomináciu na kandidáta na viceprezidenta

Pence vo svojom prejave vyjadril presvedčenie, že republikáni v novembrových prezidentských voľbách opäť získajú prezidentský úrad.

Mike Pence
Mike Pence Foto: TASR

Guvernér Indiany Mike Pence prijal republikánsku nomináciu na kandidáta na viceprezidenta USA. Stalo sa tak v noci nadnes na záver nominačného zjazdu Republikánskej strany v Clevelande.

Podľa agentúry AP Pence priznal, že si nikdy nemyslel, že sa raz postaví na pódium na nominačnom zjazde republikánov. Zažartoval, že Donald Trump, ktorého strana v utorok oficiálne nominovala za svojho prezidentského kandidáta, je charizmatickým človekom. Preto si Trump v záujme rovnováhy vybral práve jeho.

Pence vo svojom prejave vyjadril presvedčenie, že republikáni v novembrových prezidentských voľbách opäť získajú prezidentský úrad. Hillary Clintonová z Demokratickej strany sa podľa neho nikdy nestane prezidentkou.

Na adresu Trumpa ešte uviedol, že zašiel v podnikaní tak ďaleko, ako sa len dalo, ale nikdy sa neotočil chrbtom k americkým robotníkom. Trump poslal svojmu možnému viceprezidentovi vzdušný bozk. Keď Pence ukončil svoj prejav, realitný magnát vystúpil na pódium a podali si ruky. Po Trumpovom odchode Pence ešte zapózoval na pódiu so svojou rodinou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?