22. 08. 2016 20:08 | PARÍŽ/TASR

Sarkozy formálne oznámil svoju kandidatúru do prezidentských volieb

Záujem uchádzať sa o post šéfa Elyzejského paláca oznámilo dosiaľ približne desať ďalších kandidátov.

Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy Foto: facebook.com/Nicolas Sarkozy

Bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy formálne oznámil dnes svoju kandidatúru do budúcoročných volieb novej hlavy štátu. Informovala o tom agentúra AP.

"Rozhodol som sa, že budem kandidovať do prezidentských volieb v roku 2017. Cítim, že mám v týchto pohnutých časoch silu viesť súboj," uviedol 61-ročný Sarkozy na sociálnej sieti Twitter. Predpokladá sa, že jeho predvolebná kampaň bude založená na nekompromisných postojoch ohľadne imigrácie bezpečnosti, keďže Francúzsko nedávno postihli ďalšie teroristické útoky súvisiace s islamským radikalizmom.

Sarkozy však musí najskôr zvíťaziť v novembrových primárkach francúzskej pravice, v ktorých bude čeliť bývalému francúzskemu premiérovi Alainovi Juppému, ktorý je podľa prieskumov verejnej mienky favoritom.

Konzervatívny exprezident, ktorý v roku 2012 po skončení svojho prvého mandátu neuspel vo voľbách proti súčasnému francúzskemu prezidentovi Francoisovi Hollandovi, vo štvrtok odstúpi z vedenia svojej stredopravicovej Republikánskej strany (LR), čo je podmienkou prezidentskej kandidatúry.

Záujem uchádzať sa o post šéfa Elyzejského paláca oznámilo dosiaľ približne desať ďalších kandidátov. Nasledujúce francúzske prezidentské voľby sa budú konať 23. apríla a 7. mája, uviedla agentúra DPA.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?