25. 08. 2016 08:20 | NOVÝ ZÉLAND/TASR

V horách na Novom Zélande našli opustenú českú turistku, mesiac čakala na záchranu

Jej partner zahynul na túre.

Routeburn Track na Novom Zélande.
Routeburn Track na Novom Zélande. Foto: Profimedia.sk

Polícia na Novom Zélande sa snaží zistiť, prečo turistka z Českej republiky strávila takmer mesiac v novozélandskej divočine po tom, čo jej partner počas túry zomrel. Informovali o tom dnes svetové agentúry AP a DPA.

Ženu našli v stredu - žila v horskej chate strážcu prírodnej rezervácie na trase Routeburn Track, na novozélandskom Južnom ostrove. Polícia dnes vo vyhlásení uviedla, že ide "o mimoriadne neobvyklý prípad". Ženu objavila v dobrom zdravotnom stave, ale pochopiteľne, rozrušenú. Dvojica sa vydala na zimnú 32-kilometrovú túru po trase Routeburn Truck 24. júla a muž o štyri dni spadol zo strmého svahu, opísala prípad polícia.

Žene sa podarilo k partnerovi dostať, ale on čoskoro nato podľahol zraneniam. Žena potom dorazila do chaty, kde odvtedy žila. Polícia podľa svojich slov začala pátranie v stredu, lebo až vtedy sa dozvedela, že dvojica je nezvestná. Polícia a záchranári sa do oblasti znovu vrátia dnes, ak im to počasie dovolí, a pokúsia sa nájsť telo turistu. Túry na Routeburn Track sú obľúbené medzi výletníkmi v lete, ale zimné túry sa odporúčajú iba veľmi skúseným turistom, keďže v oblasti často padajú lavíny.

Komentáre ( 0)