21. 09. 2016 10:32 | CHARLOTTE/TASR

Policajt zastrelil ozbrojeného Afroameričana, vypukli násilné pouličné protesty

Rozvášnení demonštranti ničili v meste Charlotte policajné vozidlá a útočili kameňmi na policajtov.

Dvanásť policajtov utrpelo v noci nadnes zranenia počas zrážok medzi demonštrantami a políciou v meste Charlotte.
Dvanásť policajtov utrpelo v noci nadnes zranenia počas zrážok medzi demonštrantami a políciou v meste Charlotte. Foto: TASR

Dvanásť policajtov utrpelo v noci nadnes zranenia počas zrážok medzi demonštrantami a políciou v meste Charlotte v americkom štáte Severná Karolína. Násilné pouličné protesty vypukli po tom, ako černošský policajt zastrelil v utorok ozbrojeného Afroameričana, informovala dnes agentúra AP.

Rozvášnení demonštranti ničili policajné vozidlá a útočili kameňmi na policajtov. Poriadkové zložky použili na rozohnanie davu slzotvorný plyn. Niektorí protestujúci vykrikovali heslá odkazujúce na hnutie Black Lives Matter, ktoré upozorňuje na prípady policajného násilia voči ľuďom čiernej pleti v USA.

K zastreleniu Afroameričana došlo počas utorkového zásahu v bytovom komplexe v Charlotte. Členovia policajnej hliadky spozorovali na parkovisku pred domom ozbrojeného černocha, ktorého považovali za nebezpečného. Najmenej jeden z policajtov na podozrivého vystrelil.
Postreleného muža previezli do nemocnice, kde ho oficiálne vyhlásili za mŕtveho. Úrady ho identifikovali ako 43-ročného Keitha Lamonta Scotta.

Policajta, ktorý počas zásahu strieľal, dočasne postavili mimo služby, čo je v obdobných prípadoch štandardných postup. Starostka Charlotte Jennifer Robertsová vyzvala na upokojenie vášní a na dôkladné vyšetrenie celého incidentu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?