22. 12. 2016 07:41 | PALM BEACH/TASR

Tvrdé slová Trumpa o útoku v Berlíne

Naznačil, že možno opäť vráti do hry svoj predvolebný sľub dočasne zakázať moslimským prisťahovalcom vstup do Spojených štátov.

Donald Trump.
Donald Trump. Foto: TASR/AP
Nákladiak vrazil do ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. Útok v Berlíne. Nákladiak vrazil do ľudí. Útok v Berlíne. Útok v Berlíne. Útok v Berlíne. Útok v Berlíne. Záchranári ošetrujú zranených. Záchranári ošetrujú zranených ľudí. Na vianočný trh sa vyrútil nákladiak. Narazil do ľudí. Na miesto prichádzajú experti. Útok v Berlíne. Svedok útokov v Berlíne. Odťahová služba odváža kamión, ktorým zabíjal na vianočných trhoch v Berlíne. Pohľad na zničené stánky po útoku kamiónu na vianočných trhoch v Berlíne. Hasiči prehľadávajú miesto útoku kamiónom na berlínskych vianočných trhoch. Ťahač kamióna, ktorý vrazil v Berlíne do ľudí na vianočných trhoch. Pietne miesto po útoku kamiónom v Berlíne. Pohľad na námestie Breitscheidplatz. Starosta Berlína Michael Mueller, kancelárka Angela Merkelová a ministri Thomas de Maiziere a Frank-Walter Steinmeier si uctili Ženy v Berlíne plačú pred horiacimi sviečkami Ľudia spomínajú na obete útoku v Berlíne. Kamión použil útočník ako zbraň. Na snímke Anis Amri - hlavný podozrivý v prípade berlínskeho útoku.

Novozvolený americký prezident Donald Trump v noci nadnes vyhlásil, že pondelkový útok kamiónom na vianočných trhoch v Berlíne, pri ktorom zahynulo 12 ľudí a ďalších 48 osôb utrpelo zranenia, bol "útokom na ľudstvo".

Trump tiež naznačil, že možno opäť vráti do hry svoj predvolebný sľub dočasne zakázať moslimským prisťahovalcom vstup do Spojených štátov.

"Moje plány poznáte. Od začiatku som mal pravdu, stopercentnú pravdu. To, čo sa deje, je hanebné," povedal Trump novinárom pred svojím sídlom Mar-a-Lago v meste Palm Beach v americkom štáte Florida.

Hovorca Trumpovho prípravného tímu Jason Miller následne uviedol, že plány novozvoleného amerického prezidenta by mohli "rozčúliť tých, ktorí majú hlavy strčené v politicky korektnom piesku".

Trump navrhoval zákaz vstupu moslimov na územie Spojených štátov počas republikánskych primárnych volieb, za čo si vyslúžil kritiku demokratov aj republikánov. Počas všeobecných volieb svoju rétoriku zmiernil a hovoril o dočasnom zastavení migrácie z bližšie nešpecifikovaných krajín, ktoré podporujú terorizmus.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?