24. 12. 2016 18:39 | WASHINGTON/kc

Trump vystrašil svet a potom si zahral golf s Tigerom Woodsom

Dvadsiaty január je dňom, kedy bude Trump inaugurovaný do funkcie prezidenta.

Novozvolený americký prezident Donald Trump a odchádzajúci americký prezident Barack Obama počas stretnutia v Bielom dome.
Novozvolený americký prezident Donald Trump a odchádzajúci americký prezident Barack Obama počas stretnutia v Bielom dome. Foto: TASR

Novozvolený americký prezident Donald Trump na sociálnej sieti avizoval svoje prvé kroky v najvyššom úrade. Už jeho predvolebná kampaň sa vyznačovala velikášskymi výrokmi ale veľká časť verejnosti ho nebrala vážne a bagatelizovala to tým, že po nástupe do úradu sa jeho názory zmiernia.

Zatiaľ to tak ale nevyzerá, čo potvrdil tromi krátkymi tweetmi, ktoré naznačujú výrazný odklon od politiky dosluhujúcej administratívy prezidenta Baracka Obamu.

Trump avizoval nové preteky v jadrovom zbrojení

V rozpätí len niekoľkých hodín vo štvrtok Trump svojimi výrokmi otriasol medzinárodnou politickou scénou keď naznačil, že Spojené štáty musia výrazne posilniť a rozšíriť svoj jadrový potenciál .

Na svojom účte na sociálnej sieti Twitter ďalej napísal, že USA musia posilňovať jadrový arzenál až dovtedy, kým "svet ohľadne jadrových bômb nepríde k rozumu". Svoj krátky príspevok uviedol bez kontextu a bližšie ho nevysvetlil.

Trumpov tweet prišiel len niekoľko hodín po tom ako sa ruský prezident Vladimir Putin stretol so svojimi vojenskými poradcami, ktorým mal šéf Kremla povedať, že Rusko je vojensky silnejšie ako ktorákoľvek krajina na svete.

zdroj: Twitter/Donald Trump

Kritizoval postoj USA ku rezolúcii odsudzujúcej Izrael

Trump následne skritizoval rozhodnutie Obamovej administratívy umožniť Bezpečnostnej rade OSN, aby odsúdila osídľovanie Predjordánska Izraelom.

Trump sa asi hodinu po hlasovaní na sociálnej sieti Twitter vyjadril, že "čo sa týka OSN, veci sa po 20. januári zmenia".

zdroj: Twitter/Donald Trump

Stíhačky bude dodávať Boeing

Nastupujúci šéf Bieleho domu sa vyjadril aj ku kontraktom medzi americkou armádu a výrobcom lietadiel Lockheed Martin, ktorý dodáva vzdušným silám stíhačky F 35-Joint Strike fighter.

Navrhol aby sa kontrakt zrušil a zakázku chce prideliť Boeingu, ktorý vyrába porovnateľný stroj F-18 Super Hornet. Okamžite sa to negatívne prejavilo výrazným prepadom hodnoty akcií zbrojárskeho giganta Lockheed Martin.

zdroj: Twitter/Donald Trump

Trump si bol zahrať golf s Tigerom Woodsom

Donald Trump si v piatok na svojom 18-jamkovom golfovom ihrisku v meste Palm Beach v americkom štáte Florida zahral golf s legendou tohto športu Tigerom Woodsom.

Trumpova hovorkyňa povedala, že obaja prominenti hrali s ďalšími štyrmi osobami, ktorých mená však neuviedla. Skóre ani jedného z účastníkov miniturnaja, ktorý sa konal na ihrisku s parom 72, zverejnené nebolo. Po skončení zápasu sa Trump vrátil do svojho floridského sídla Mar-a-Lago.

Vášnivým golfistom je aj americký prezident Barack Obama, ktorého funkčné obdobie sa skončí 20. januára.

zdroj: Twitter/Golf DigestKomentáre ( 0)

 


Už ste čítali?