09. 01. 2017 17:32 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nevídané: V Taliansku si pod snehom nevedia nájsť autá

Niekde bolo snehu toľko, že sa ľudia nevedeli dostať ani cez vchodové dvere.

Kde mám auto?
Kde mám auto? Foto: TV Markíza

Nielen Slovensko, ale celú Európu sužuje mrazivé počasie. Nezvyčajne chladno je aj na juhu kontinentu. V regiónoch stredného Talianska napadlo toľko snehu, že poniektorí obyvatelia nemohli nájsť ani vlastné auto.

Talianska provincia L'Aquila sa do širšieho povedomia dostala pred siedmimi rokmi, keď tam pri katastrofálnom zemetrasení prišlo o život takmer 300 obyvateľov. Zimy tam spravidla bývajú mierne, preto takáto bohatá nádielka ľudí poriadne prekvapila. Niekde bolo snehu toľko, že sa ľudia nevedeli dostať ani cez vchodové dvere

V Ríme síce sneh nemajú, zamrznuté fontány a pamiatky však mestu dávajú punc ľadového kráľovstva. Pápež František ľuďom pripomenul, aby nezabúdali na ľudí bez domova. Mrazy v krajine majú na svedomí najmenej osem životov, väčšina z nich boli bezdomovci.

Netradične bohatá je aj tohtoročná nádielka snehu v Turecku. V najväčšom meste krajiny v Istanbule napadlo vyše metra snehu. To spôsobilo najmä komplikácie v doprave. Výrazne obmedzená je lodná premávka na Bospore.

V obmedzenom režime sa lieta aj z oboch medzinárodných letísk. Istanbulský guvernér reagoval na twitterovu výzvu študentov a na dnes dal všetkým snehové prázdniny.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?