10. 01. 2017 13:19 | WASHINGTON/kc, TASR

Trump poslal do dôchodku muža, ktorého hlas pozná celá Amerika

Po prečítaní správy od Trumpovho tímu dokonca pomyslel na samovraždu.

Charles Brotman na archívnych snímkach s prezidentmi USA Ronaldom Reaganom a Billom Clintonom.
Charles Brotman na archívnych snímkach s prezidentmi USA Ronaldom Reaganom a Billom Clintonom. Foto: reprofoto/Youtube

Zvolený prezident USA Donald Trump sa rozhodol ukončiť takmer 60-ročnú tradíciu, keď na svoju inauguráciu nezavolal muža, ktorý moderoval posledných 11 takýchto podujatí.

Charles Brotman (89) - niekdajší hlas bejzbalového tímu Washington Senators - moderoval každú inauguráciu od čias prezidenta Dwighta D. Eisenhowera v roku 1957.

„Pozrel som si svoj email a zažil som najväčší šok vo svojom živote. Prirovnal by som to k úderu do brucha od Muhammada Aliho," uviedol Brotman pre CNN. Po prečítaní správy od Trumpovho tímu dokonca pomyslel na samovraždu.

zdroj: Twitter/CNN

Nastupuje nová generácia

Novozvolený prezident si za Brotmana vybral náhradu. Jeho inauguráciu bude moderovať Steve Ray, ktorý rovnako ako kedysi Brotman, pôsobí v americkom bejzbale. "Nevnímam to tak, že by som niekomu zobral jeho miesto. Jednoducho sa stalo to, že ja som ten muž, ktorý prevzal túto úlohu," povedal nový moderátor prezidentskej inaugurácie.

Trumpov hovorca oznámil, že Charlieho Brotmana si uctia tým, že ho vymenujú za emeritného moderátora prezidentských inaugurácií.

Na inaugurácii 45. prezidenta Spojených štátov 20. januára vo Washingtone vystúpi Mormonský chrámový zbor a podľa Trumpovho tímu americkú hymnu zaspieva hviezda hudobnej súťaže Amerika má talent Jackie Evanchová.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?