11. 01. 2017 19:28 | TV Markíza

Kamery zachytili obrovskú drámu z viacnásobnej dopravnej nehody

Nákladné auto malo do nemocníc doviezť nevyhnutný materiál na dialýzu.

Záber z miesta nehody.
Záber z miesta nehody. Foto: MEXICO CITY/TV MARKÍZA

Pre televíznych reportérov to najprv pripomínalo bežný pracovný deň. Nakoniec však o vlások unikli smrti. Šokujúce zábery bezpečnostných kamier zachytili nevídanú drámu z viacnásobnej dopravnej nehody.

Nákladné auto malo do nemocníc doviezť nevyhnutný materiál na dialýzu. Po ničivej havárii sa však vysypal na dopravnú tepnu pri mexickej metropole. Na mieste zasahovali policajti, záchranári a celú situáciu monitorovali aj miestni novinári. Nik z nich nečakal, že to najhoršie ešte len príde.

„Nachádzame sa na diaľnici, kde sme práve nakrúcali dopravnú nehodu, keď sa na nás začal valiť obrovský kamión," opísal policajt.

 

Vodič kamióna, ktorý nevytočil zákrutu a stratil nad vozidlom kontrolu, sa na nich rútil v plnej rýchlosti. Obrovské šťastie v nešťastí mal kameraman mexickej televízie, ktorý nehodu nakrúcal v priamom prenose.

„Len pár sekúnd predtým som zišiel z mosta a nakrúcal som odtiaľ. V tom som začul obrovský rachot. Uvedomil som si ale, že bol v tej chvíli na ceste medzi zranenými ľuďmi aj môj redaktor. Rýchlo som sa tam rozbehol a zúfalo som sa ho snažil nájsť niekde pod tými autami a všetkými tými troskami," povedal kameraman mexickej televízie.

„V prvom momente sme sa inštinktívne snažili utiecť z miesta. Ale cez ten obrovský kúdol hustého dymu sme poriadne nič nevideli," spomína redaktor.

Nie všetkým sa však podarilo utiecť. Dramatická viacnásobná nehoda sa stala osudnou najmenej jednému svedkovi. Ďalších 13 ľudí, vrátane policajtov a členov televízneho štábu, vyviazli so zraneniami.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?