17. 01. 2017 15:55 | WASHINGTON/TASR, kc

Feministky sa vtipne pomstili Trumpovi: Chyťme patriarchát za gule!

K protestnej akcii sa na svojom Facebookovom profile hrdo prihlásila skupina FEMEN.

Polonahá feministka a jej netradičná protestná akcia.
Polonahá feministka a jej netradičná protestná akcia. Foto: Profimedia.sk

Pomsta býva sladká. Polonahá aktivistka z feministickej skupiny FEMEN „sexuálne napadla" voskovú sochu Donalda Trumpa, ktorú odhalili vo voskovom múzeu v Madride. Žena preskočila zábrany a podarilo sa jej dostať až k figuríne Trumpa, ktorú chytila za rozkrok a začala kričať: "Chyťme patriarchát za gule!" (grab patriarchy by the balls). Zamestnanci múzea sa ju snažili zastaviť, ale žena bola neodbytná a vytlačiť ju z priestorov im zabralo hodnú chvíľu.

Feministky majú Trumpa v zuboch odkedy v novembri 2016 unikla archívna nahrávka, na ktorej newyorský miliardár rozpráva, ako „chytá ženy za genitálie". K protestnej akcii sa na svojom Facebooku profile hrdo prihlásila skupina FEMEN.

Hovorca múzea uviedol, že chceli "Trumpa" privítať veľkolepo, no takúto reakciu nečakal: „Keď to chceli urobiť, mali to spraviť priamo Trumpovi a nie jeho figuríne," uviedol podľa denníka Guardian Gonzalo Presa.

Počas inaugurácie chcú demonštrovať desiatky skupín

Proti vojne, proti rasizmu, proti Donaldovi Trumpovi či za marihuanu. Počas inaugurácie Donalda Trumpa za 45. prezidenta Spojených štátov budú v hlavnom meste demonštrovať desiatky skupín.

Najväčšia demonštrácia je naplánovaná deň po inaugurácii. V sobotu majú do Washingtonu namierené účastníci "ženského pochodu". Organizátori požiadali o povolenie pre 200.000 účastníkov. Demonštrovať chcú za práva žien.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?