20. 03. 2017 11:15 | MADRID/kacs

Muž predstieral, že má 2-tisíc nádorov. Od ľudí vylákal neuveriteľnú sumu peňazí

Paco Sanz tvrdil, že čoskoro zomrie.

Paco Sanz
Paco Sanz Foto: ENEX

Tak toto je už vrchol drzosti. Španiel predstieral, že je nevyliečiteľné chorý. Od ľudí prostredníctvom sociálnych sietí vylákal nemalé peniaze. Tvrdil, že má 2-tisíc nádorov a čoskoro zomrie, píše publico.es.

Mužovi od roku 2010 naletelo viac ako 8-tisíc ľudí, sú medzi nimi aj viacerí umelci a celebrity. Paco Sanz (46) to mal výborne premyslené. Organizoval rôzne podujatia, vydával knihy. Tvrdil, že zbiera peniaze na výskum a liečbu syndrómu Cowden. Ide o zriedkavé dedičné ochorenie charakterizované viac rakovinovými nádormi ako výrastkami. Zvyčajne sa nachádzajú v koži, na sliznici, na štítnej žľaze alebo na prsnom tkanive.

Muž vyzbieral neuveriteľných 250-tisíc eur. Tie však nepoužil na žiadnu liečbu, ale za cudzie peniaze si užíval luxus. Vozil sa na drahých autách, nakupoval v značkových obchodoch, cestoval a užíval si luxusné plavby. Jednoducho na úkor oklamaných ľudí žil na vysokej nohe.

Sanz ale nikdy neabsolvoval žiadnu chemoterapiu a nie je ani smrteľne chorý, tvrdí polícia. O muža a jeho združenie sa začali zaujímať začiatkom tohto roka. Agenti v Madride sa dozvedeli o podvode. Zatkli ho aj s jeho rodičmi 8. marca a sudca rozhodol, že pôjdu do väzenia bez možnosti prepustenia na kauciu. Podvodníkovi zablokovali bankové účty aj profily na sociálnych sieťach. Súdiť ho budú za podvod, spreneveru a pranie špinavých peňazí.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?