Streda 17.01. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
19. 04. 2017 15:18 , článok bol aktualizovaný 20. 04. 2017 12:02 | MOSKVA/BRATISLAVA/TASR

Facebook odblokoval stránku ruského veľvyslanectva v Bratislave

Oficiálna stránka bola zablokovaná tri dni, pričom bez uvedenia príčiny zo strany spoločnosti Facebook.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TASR

Správca sociálnej siete Facebook vo štvrtok (20. 4.) ráno odblokoval účet veľvyslanectva Ruskej federácie v SR, pričom však ponechal funkčnú aj falošnú stránku, ktorá pokračuje vo zverejňovaní provokačných materiálov, uviedol dnes pre agentúru RIA Novosti tajomník diplomatickej misie Nikita Griščenko.

Dodal, že oficiálna stránka veľvyslanectva bola zablokovaná tri dni, pričom bez uvedenia príčiny zo strany spoločnosti Facebook. Griščenko poukázal na to, že voči administrátorovi falošnej stránky neprijal Facebook žiadne represívne opatrenia a na tejto stránke sa naďalej objavujú lživé informácie.

Okrem facebookového konta ruského veľvyslanectva v Bratislave bol zablokovaný aj účet jeho zastupiteľstva v Prahe. Situáciou sa na podnet ruského ministerstva zahraničných vecí začala zaoberať i Federálna služba pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor).

Po zablokovaní oficiálneho facebookového konta ruského veľvyslanectva v Bratislave sa jeho falošná stránka premenovala na "Sovietska ambasáda v Československu".

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?