21. 04. 2017 14:40 | ČESKO/ TN.cz

Češka nečakane porodila doma, bábätko zomrelo. Postup policajtov vás zarazí

Manžel sa chcel dostať k svojej manželke, ale polícia ho k nej nepustila a namiesto toho ho vzala na výsluch.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Žena z českého Blanenska nečakane porodila doma, čo sa však skončilo tragédiou. Bábätko prestalo dýchať a zomrelo a nepodarilo sa ho priviesť k životu ani záchranárom. Matku previezli do nemocnice vo veľmi vážnom stave. Neustále sa pýtala, čo je s jej dieťatkom a až tam sa dozvedela, že zomrelo. Píše TN.cz.

Zarážajúci je však postup polície. Manžel sa chcel dostať k svojej manželke, ale polícia ho k nej nepustila a namiesto toho ho vzala na výsluch.

"Je to pre mňa veľká tragédia. Rodina teraz dúfa, že sa preverí postup záchrannej služby aj polície, či postupovali správne," povedala riaditeľka Únie pôrodných asistentiek Kateřina Hájková. Tvrdí, že podľa jej informácií nepostupovali záchranári dostatočne rýchlo.

Zdrvená je aj pôrodná asistentka, ktorá mala ženu v určený čas sprevádzať do pôrodnice. Keď na ženu prišli kontrakcie, práve jej zavolala ako prvej. Asistentka vyhodnotila situáciu a okamžite rodine odporučila zavolať záchranku. Potom sa čo najrýchlejšie vydala za nimi.

"Pôrodná asistentka je zdrvená. Namiesto toho, aby sa ďalej starala o tú rodinu, musela včerajšok stráviť na policajnom výsluchu," povedala Hájková. Ženinmu manželovi zase policajti povedali, že ak sa vydá za manželkou do nemocnice, tak ho budú musieť zadržať.

Polícia to odmietla komentovať a iba potvrdila, že prípad vyšetruje.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?