18. 05. 2017 18:15 , článok bol aktualizovaný 18. 05. 2017 20:58 | NEW YORK/TASR

VIDEO: Krik, zúfalstvo a panika, auto vrazilo do davu ľudí v New Yorku

Zranených má byť až 19 ľudí a jeden muž zraneniam podľahol.

Times Square po nehode.
Times Square po nehode. Foto: TASR/AP

S autom vrazil dnes do chodcov na Times Square v New Yorku 26-ročný Američan - bývalý príslušník vojenského námorníctva z Bronxu - a jednu 18-ročnú chodkyňu zabil. Uviedla to newyorská polícia s tým, že ho v minulosti už dvakrát zatkla pre šoférovanie pod vplyvom alkoholu alebo inej omamnej látky.

Podľa svedkov Richard Rojas vyzeral byť aj dnes intoxikovaný. Polícia ho zadržala a urobila mu testy na alkohol a drogy.

Svedkovia uviedli, že najskôr viedol auto v protismere a potom najmenej tri bloky domov po chodníku, kde zrážal chodcov. Podľa amerických médií išiel rýchlosťou asi 48 kilometrov za hodinu.

Po incidente hospitalizovali 22 zranených, medzi ktorými je aj 13-ročná sestra zabitej chodkyne. Štyria z hospitalizovaných sú v kritickom stave a traja majú vážne zranenia, ktoré ich však neohrozujú na živote. Zvyšných 15 má menej vážne zranenia.
Rojas je vo väzbe. Policaj

ný komisár James O'Neill povedal, že sa nezdá, že by incident mal súvislosť s terorizmom.
Starosta New Yorku Bill de Blasio potvrdil, že v tomto štádiu vyšetrovania nič nenaznačuje, že by autohavária z Times Square bola teroristickým činom. Napriek tomu posilnili bezpečnostné opatrenia na významných miestach v meste príslušníci protiteroristickej jednotky.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?