19. 05. 2017 15:50 | ROKYCANY/novinky.cz/ROCK

Video: Nočná mora všetkých vodičov, dôchodkyňa na diaľnici v protismere

Penzistka si podľa vlastných slov, skazu nevšimla a pokračovala v jazde cez tunel Valík

Záber z diaľničnej kamery.
Záber z diaľničnej kamery. Foto: Zdroj:Youtube/Týdeník Policie

Hororový príbeh sa odohral minulý rok v júni na diaľnici v smere z Plzne na Prahu. V hlavnej úlohe bola 66-ročná dôchodkyňa Zdeňka Nouzová, ktorá vo svojom Citroëne po diaľničnom obchvate Plzne prešla 14 km v protismere. V dôsledku jej šialenej jazdy nabúrali tri autá a dvaja ľudia sa ťažko zranili. Teraz jej hrozí až osem rokov za mrežami.

Na diaľnicu vošla pri obci Ejpovice, keď vošla do zlého diaľničného pruhu, chcela sa vraj dostať k nákupnému centru Olympia.

„Všimla som si, že idem v protismere, no nevedela som, ako odtiaľ vyjsť," povedala na súde v Rokycanoch.

Zdroj:Youtube/Týdeník Policie

A šla ďalej, autá pred ňou uhýbali, mnohé doslova v poslednej chvíli. Všetko zachytili kamery. Po štyroch kilometroch ju však šťastie opustilo. V pravom pruhu šiel do kopca kamión a za ním vojenský džíp, vodička Fiatu sa ich pokúsila obehnúť. „Začala som obiehať a v tom som zbadala, ako sa oproti mne rúti auto, iba som strhla volant v pravo a narazila do vojenského auta," opísala vodička fiatu situáciu. Autá skončili na krajnici.

Za fiatom šiel manželský pár na Škodovke. „Auto pred nami začalo blikať a náhle prudko odbočilo doprava, pred nami sa odkryl obzor a iba som uvidel svetlá protiidúceho auta," spomína si vodič Škodovky. Nemohol robiť nič iné, iba v zlomku sekundy strhnúť volant doprava, jeho žena stihla zakliať - škodovka sa otrela o havarovaný džíp a vyletela z diaľnice.

„Zrážku si vôbec nepamätám, inak by som zastala," obhajuje sa Nouzová.

Manželia zo škodovky skončili so zlomeninami v nemocnici, vojaci vyviazli bez zranení a vodička fiatu mala narazenú panvu.

Penzistka si podľa vlastných slov, skazu nevšimla a pokračovala v jazde cez tunel Valík, potom sa priamo na diaľnici otočila a v správnom pruhu sa začala vracať späť, to ju už ale zastavili policajti.

Čo sa stalo si nevie vysvetliť ani ona, vodičák má 40 rokov. Pomôcť by jej mohol fakt, že v krvi mala zmes rôznych práškov, ktoré užíva. Mala v sebe diazepan i lieky na spanie, odmieta ale, že by bola závislá. Kombinácia liekov by u nej mohla spôsobiť psychotropné účinky. Celú vec teraz prešetrujú experti a rozsudok padne v lete. Za svoje konanie sa všetkým poškodením ospravedlnila, napísal portál novinky.cz

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?