Správy z vášho kraja:
22. 05. 2017 17:47 | BRUSEL/ TV MARKÍZA

V Belgicku zriadili anonymnú linku pomoci pre pedofilov

Odborníci odhadujú, že pedofilné myšlienky má asi percento mužskej belgickej populácie.

Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok. Foto: Photographee.eu/shutterstock.com

Strach, hanba či verejné odcudzenie. To sú časté dôvody, pre ktoré ľudia s pedofilnými myšlienkami nikdy nevyhľadajú pomoc. V niektorých prípadoch môže mať táto úchylka desivé následky, a práve tomu má zabrániť anonymná linka pomoci.

Nápad s anonymnou pomocou pre pedofilov nie je nový. Už nejaký ten čas funguje takáto linka v Spojených štátoch či v Holandsku, najnovšie sa pridalo aj Belgicko.

Odborníci odhadujú, že pedofilné myšlienky má asi percento mužskej belgickej populácie. To je približne 44-tisíc mužov. Väčšina z nich pre spoločnosť nepredstavuje hrozbu, nebezpečné myšlienky v sebe dokážu potlačiť. Na tento boj sú však zväčša sami z obavy z verejného odcudzenia.

Linka pomoci je pre týchto ľudí anonymná, nikto zo zamestnancov nevidí číslo volaného. V prípade, že bude ohrozené dieťa ho však nahlásia polícii, ktorá je schopná takéhoto človeka vystopovať.

V ostatnom období sa veľa diskutuje aj o prípadoch takzvanej online pedofílie. Najmä muži zo západu si platia za to, aby cez internet mohli sledovať zneužívanie detí. Na online sex turistiku využívajú hlavne chudobné krajiny. Deti z rozvojových krajín neraz na online sex predávajú aj vlastní rodičia.

 
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?