16. 06. 2017 09:34 | LONDÝN/TASR, zv

Tešili sa na nový život v Londýne. Ich posledné slová rodine trhajú srdce

Presťahovali sa do výškovej budovy, ktorú zachvátil požiar. Rodine sa poďakovali za všetko, čo pre nich urobili.

Snúbenci Gloria Trevisan a Marco Gottardi.
Snúbenci Gloria Trevisan a Marco Gottardi. Foto: Instagram/glo_trevi

Po stredajšom požiari výškovej budovy v londýnskej štvrti Kensington zostalo nezvestných viac ako 70 ľudí. Počet obetí požiaru obytného vežiaka Grenfell Tower stúpol na 30. Na otázku, či by mohol prekročiť 100, šéf londýnskej polície Stuart Cundy vo štvrtok odpovedal: "Dúfam, že to nebude trojmiestne číslo."

V horiacom pekle bol aj mladý pár pochádzajúci z Talianska, ktorý sa do Londýna presťahoval len pred troma mesiacmi. Absolventi architektúry Gloria Trevisan (27) a Marco Gottardi si (27) v metropole chceli nájsť prácu. Vybrali si byt na 23. podlaží a tešili sa z úžasného výhľadu na hlavné mesto.

Zdroj:Instagram/glo_trevi

Po tom, čo v budove vypukol požiar a snúbenci si začali uvedomovať vážnosť situácie, zavolali svojim rodinám do Talianska. Gloria povedala mame: „Ďakujem za všetko, čo si pre mňa urobila."

Marco sa najskôr snažil zľahčiť situáciu a svoju rodinu upokojiť, že sa nemajú čoho báť. Keď ale videl stúpajúci hustý dym a plamene na schodoch, bolo mu jasné, že nemajú kam ujsť. Jeho otec sa pre talianske médiá vyjadril, že do poslednej chvíle boli spolu v kontakte.

Spojenie sa však prerušilo a srdcervúci rozhovor zobral rodine poslednú nádej. Odvtedy sa viac neozvali. Rodiny by chceli, aby ich telá previezli do Talianska. Netušia však, v akom stave ich nájdu.

Gloria zverejnila na Instagrame minulý týždeň výhľad z ich bytu. Takto zachytila dúhu.

Zdroj:Instagram/glo_trevi

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?