19. 06. 2017 16:27 | BRATISLAVA/BBC, ROCK

Mysleli si, že kupujú magickú rastlinu: V skutočnosti to boli sušené penisy varanov

Zákazníkmi boli najmä Aziati žijúci v diaspórach v USA, Veľkej Británii a Európe. Penisy predávali online.

Varan.
Varan. Foto: Shutterstock/Silvermann1

Medzinárodný vyšetrovací tím, zložený z odborníkov z Británie a Indie odhalil obrovský medzinárodný podvod. Sušené penisy jašteríc, boli dlhodobo predávané a prezentované ako korene vzácnej tantrickej rastliny hatha jodhi, píše BBC.

Koreň rastliny hatha jodhi je považovaný za zdroj šťastia a radosti pre toho, kto ho uctieva. Tantrický rituál presne predpisuje spôsob, akým sa má s rastlinou zaobchádzať, dokonca i pohľad na ňu, prináša človeku požehnanie.

Koreň tvarom pripomína ruky zložené do modlitby a v mágii je považovaný za prírodný zázrak, pripisuje sa mu dokonca, že človeka, ktorý ho uctieva, urobí atraktívnejším pre okolie.

V stanovisku Svetovej organizácie na ochranu zvierat sa uvádza, že úrady podnikli razie v mnohých indických provinciách a pozbierali podozrivé vzorky. Falošné korene (sušené penisy) boli predávané online.

Zdroj: Twitter/Indian Thought

Zákazníkmi boli najmä Aziati žijúci v diaspórach v USA, Veľkej Británii a Európe.

Pri Poslednej razii vo východoindickej provincii Orissa boli zachytené sušené penisy bengálskych varanov. Konkrétne to bolo v dome v meste Bhubaneswar, uviedli úrady vo vyhlásení.

Indickí ochranári teraz dokonca bijú na poplach, že čulý obchod s falošnými koreňmi hatha jodhi výrazne znížil populáciu varanov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?