Sobota 18.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
19. 06. 2017 16:34 , článok bol aktualizovaný 19. 06. 2017 18:11 | PARÍŽ/TASR

Z Paríža hlásia policajnú operáciu na Champs-Elysées. Na policajtov zaútočil radikál

Polícia vyzvala občanov prostredníctvom Twitteru, aby sa vyhli lokalite, ktorú hermeticky uzavrela.

Na mieste prebieha policajná operácia.
Na mieste prebieha policajná operácia. Foto: Twitter/Melissa Bell

Vodič, ktorý dnes najskôr predbehol s automobilom mikrobus francúzskeho žandárstva na bulvári Champs-Elysées v Paríži a napokon do neho narazil, je po smrti.

Potvrdil to francúzsky minister vnútra Gérard Collomb, ktorý hovoril o pokuse o útok muža z predmestia francúzskej metropoly. Jeho automobil po náraze explodoval a vzplanul. Muž bol ozbrojený kalašnikovom, informoval s odvolaním sa na policajné zdroje prvý program verejnoprávnej nemeckej televízie ARD.

Okrem vodiča pri incidente, ktorého vyšetrovanie už prevzala protiteroristická sekcia prokuratúry, nebol nikto zranený.

Zdroj: Twitter/Melissa Bell

Podľa informácií spravodajskej televízie BFM TV bol útočníkom 33-ročný muž, ktorého polícia registrovala ako radikálneho islamistu.

Polícia už krátko po kolízii vyzvala občanov, aby sa lokalite vyhli a okolie dejiska incidentu, iba necelých 200 metrov od úradu francúzskeho prezidenta, hermeticky uzavrela. Súpravy metra iba prechádzali cez stanicu Champs-Élysées-Clemenceau, avšak nezastavovali na nej.

Na mieste zasahovali nielen hasiči, ktorí zlikvidovali požiar, ale aj pyrotechnici, ktorí našli v útočníkovom automobile typu Renault Mégane najmenej jednu plynovú fľašu, viacero strelných zbraní vrátane kalašnikova a muníciu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?