11. 07. 2017 17:18 | PRAHA/tn.cz

Zahalené moslimky v pražskom aquaparku poriadne nahnevali Čechov: Vedenie ich bráni

Nájdu sa aj ľudia, ktorí na správaní žien nevidia nič zlé.

Zahalené moslimky v aquaparku.
Zahalené moslimky v aquaparku. Foto: Twitter/Fbeyeee

Aquapark Čestlice v Prahe čelí ostrej kritike kvôli fotografiám dvoch moslimiek, ktoré sa tu kúpali zahalené. Fotografia okamžite obletela sociálne siete a rozzúrila ľudí, ktorí hovoria, že každý návštevník by mal dodržiavať základy hygieny. Niektorí z nich sa už vyhrážajú, že tam už nikdy neprídu. Vedenie aquaparku sa obhajuje tým, že na sebe mali burkini, čo predpisom neodporuje.

Tisíce ľudí fotografie pohoršili. Problém nebol v tom, že by sa kúpali nahé, práve naopak. Oblečenia mali podľa kritikov až príliš veľa, čo nie je hygienické. Vedenie Aquapalace Praha sa bráni, „že pre nich hygiena a bezpečnosť návštevníkov sú a vždy budú prioritou".

Kúpanie v akomkoľvek bežnom oblečení je prísne zakázané. Na dodržiavanie pravidel dohliadajú plavčíci, v prípade zahalených moslimiek, vedenie parku žiadne porušenie nezaznamenalo. Ženy mali burkiny, čo je kúpacie oblečenie - aj keď zahaľuje väčšie časti tela, píše tn.cz

„Toto oblečenie je vyrobené z materiálu vhodného na kúpanie a jedná sa o celosvetový trend, s ktorým sa nestretávame len my v Prahe. Klientky nič neporušili," obhajuje sa vedenie aquaparku.

Vyjadrenie aquaparku:

Česi ale s týmto vysvetlením spokojní nie sú. Sú presvedčení, že dochádza k porušenie hygieny, zvlášť v sprchách. „Ako je možné, že tam pustíte niekoho, kto sa na 1000% v sprche nevyzlečie a neumyje," pýta sa na internete Ivona. Situácia vygradovala natoľko, že mnohí návštevníci chcú park bojkotovať.

„Chodili sme k vám po robote a s tým je teraz koniec. Kým tam budú chodiť takto oblečené moslimky. Prišli ste o dvanásť platiacich zákazníkov. Dúfam, že zjednáte nápravu a prestanete sa oháňať nezmyslami," rozčúlil sa na facebooku Filip.

Nájdu sa aj ľudia, ktorí na správaní žien nevidia nič zlé. „Ja som sa vďaka tomu o Aquapalace dozvedel a ak budem chcieť niekedy ísť do Prahy, viem, kde sa dá vykúpať. Budem vedieť, že to miesto je plné normálnych ľudí, pretože xenofóbi tam nechodia. Vďaka za reklamu," raduje sa Michal.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?