07. 08. 2017 11:42 | MELBOURN/Zuzana Ácsová

Chlapca napadli v mori neznáme živočíchy. FOTO len pre silné povahy

Jeho nohy boli doslova obžraté do krvi.

Sam Kanizay skončil v nemocnici.
Sam Kanizay skončil v nemocnici. Foto: Profimedia.sk

Otec natočil záhadných mäsožravých morských živočíchov po tom, čo našiel svojho dospievajúceho syna v kaluži krvi, ktorá sa mu valila z nôh na pláži v Melbourne. Tínedžerove končatiny "zjedli" morské príšery počas večerného plávania. Neznámy druh zaskočil nejedného tamojšieho lekára, informuje Daily Mail.

Sam Kanizay, 16-ročný chlapec, sa po sobotňajšom futbale vytratil a rozhodol sa ovlažiť si svoje nohy na pláži Dendy Street v Brightone. O niekoľko minút vyšiel von z mora s krvavými nohami.

Doktori si lámu hlavu nad tým, čo tínedžeri pod hladinou takto dorasovalo nohy.
Doktori si lámu hlavu nad tým, čo tínedžeri pod hladinou takto dorasovalo nohy. Foto: Profimedia.sk
 

Pokým sa lekári snažili prísť na to, čo mohlo tieto tajomné rany spôsobiť, otec zraneného syna sa rozhodol vyriešiť túto záhadu sám. Vystrojený rybárskou sieťou a čerstvým mäsom odišiel nasledujúcu noc späť na pláž, kde pochytal stovky zvierat, o ktorých sa domnieva, že sú zodpovedné za synove zranenia.

Chlapec vyšiel z vody so zakrvavenými nohami.
Chlapec vyšiel z vody so zakrvavenými nohami. Foto: Profimedia.sk
 

„Tieto morské príšerky sa za okamih prisali na mäso a vysali z neho všetok život, všetku krv. Sú to bytosti z roztočov," povedal pán Kanizay. Príšerky priniesol do nemocnice, kde vykonali testy na určenie ich druhu.

"To, čo je naozaj jasné, je, že tieto malé veci naozaj milujú mäso," povedal o videu, ktoré ukazuje bytosti v miske s vodou, ako požierajú kusy mäsa.


„Robím tu už 20 rokov a nikdy som nič podobné nevidel," povedal námorný expert Michael Brown, ktorý si myslí, že by mohlo ísť o larvy medúzy.

Tínedžer uviedol, že vo vode pocítil pichanie, ktorému však nevenoval priveľkú pozornosť. Keď vyšiel z vody, čakalo ho nepríjemné prekvapenie. Aj po ceste do nemocnice sa mu z nôh neustále valila krv, krvácanie sa nedarilo zastaviť. „Všetci sme na Googli hľadali, čo sa vlastne stalo," povedal chlapec. "Mohlo to byť čokoľvek, pretože sme našli takmer 10 rôznych hypotéz," dodáva.

Sam povedal, že keď sa im podarilo krvácanie konečne zastaviť a všetka krv sa z nôh zmyla, bolo jednoduchšie vidieť stovky drobných, tenkých dier, ktoré pokrývali jeho nohy od členkov až po špičku chodidiel.

Nemocničná sestrička sa domnieva, že to môžu byť uhryznutia od morských vší, ale toto vyjadrenie nie je nič viac ako domnienka.

„Sam je silné dieťa, bude v poriadku. Na pláž sa chodia kúpať milióny ľudí, takže to bude pravdepodobne len jednorazová vec," hovorí Samov otec. Tínedžera už lekári prepustili z nemocnice domov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?