08. 08. 2017 19:00 | LONDÝN/TV Markíza

Modelku zlákali do Talianska. Tam zažila horor, ktorý sa ťažko počúva

Nadrogovali ju, spútali a v cestovnej taške previezli preč. Tým sa to len začalo.

Modelku uniesli.
Modelku uniesli. Foto: TV Markíza

Nechala sa zlákať ponukou na fotenie. Skončila spútaná v kufri s myšlienkami, že jej dni sú zrátané. Mladučká modelka prehovorila o desivých dňoch v zajatí. Podľa polície mala skončiť ako sexuálna otrokyňa.

Chloe Aylingová zo Spojeného kráľovstva do Talianska vylákal 30-ročný Poliak Lukasz Herba pod zámienkou fotografovania. Keď tam prišla, nadrogoval ju a previezol na odľahlú farmu.

„Spútanú ju viezol v cestovnej taške dlhé hodiny. Skúste si predstaviť, čo by sa stalo, keby mala napríklad astmu," povedal milánsky prokurátor Paolo Storari.

 

Únosca sa ozval agentovi modelky. Žiadal výkupné vo výške takmer 250-tisíc eur, inak ju vraj predá v internetovej aukcii. Napriek tomu, že tieto peniaze údajne nedostal, od desivého plánu upustil.

Zadržiaval ju šesť dní a potom ju z nejakého dôvodu priviedol pred britský konzulát a tam ju nechal. Talianske noviny Corriere della Sera napísali, že ho odradil fakt, že žena má malé dieťa.

Jeho skupina vraj s matkami neobchoduje. To, či skutočne je alebo nie je členom širšieho gangu obchodujúceho s ľuďmi, preveruje polícia.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?