09. 08. 2017 19:14 | INDIA/TV Markíza

Len 10-ročné dievča z Indie otehotnelo po znásilnení. Súd jej potrat zamietol

Dieťa o tehotenstve ani nevie. Rodičia to pred ňou zatajili.

INDKAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
INDKAweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Stane sa matkou a ani o tom nevie. Len 10-ročné dievčatko z Indie znásilnili. Keď sa jej rodičia dozvedeli, že je v druhom stave, zatajili to pred ňou. Od súdu žiadali povolenie na potrat, ten to ale zamietol.

Otrasný prípad sa stal v chudobnej indickej rodine. Dievčatko pred ôsmimi mesiacmi znásilnil jeho strýko. Otehotnelo, no rodičia si nič nevšimli. Pred dvoma týždňami sa im dieťa sťažovalo na bolesti brucha, a tak ho zobrali do nemocnice. Tam sa dozvedeli, že je v druhom stave. Chceli, aby dcéra išla na potrat, no súd im nevyhovel.

Rozhodli tak po zvážení posudku lekárov, keďže plod už má 32 týždňov. Podľa indických zákonov je potrat po 20. týždni tehotenstva zakázaný. Tehotenstvo je možné prerušiť len vtedy, ak lekári potvrdia, že život matky je v ohrození. V tomto prípade usúdili, že potrat by bol pre dievčatko vysoko rizikový.

Rodičia jej povedali, že má v bruchu kameň

Lekári však pripomínajú, že rizikové je aj tehotenstvo a pôrod pre matky mladšie ako 15 rokov. Zatiaľ čo prípad strhol na seba pozornosť celého sveta, dievčatko netuší, čo sa okolo neho deje. Rodičia mu povedali, že má v bruchu kameň a podľa medializovaných správ chcú dať dcérinho potomka na adopciu.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?