12. 08. 2017 14:00 | VARŠAVA/TASR

Zábery skazy po víchrici v Poľsku a Česku. Zomreli štyria ľudia

Strom v poľskom meste Chojnice spadol na stan a zabil v ňom 30-ročného muža.

Stromy popadali aj na cintorín.
Stromy popadali aj na cintorín. Foto: Twitter/czuba

Silné víchrice si v Poľsku vyžiadali najmenej štyri ľudské životy a spôsobili veľké škody aj v Českej republike. Troch mŕtvych hlásili z mesta Chojnice na severe krajiny.

Strom tam spadol na stan a zabil v ňom 30-ročného muža, pokým ďalší strom zavalil dvoch účastníkov skautského tábora. V susednom meste Konarzyny zomrela žena, keď sa strom zrútil na jej dom. V krajine utrpelo okrem toho zranenia ďalších najmenej 34 ľudí. Bez elektrickej energie sa ocitlo 340-tisíc domácností.

Zdroj:Twitter/czuba

Zdroj:Facebook/IreneuszKaszubowski

Veľké škody v Česku

Následky piatkových víchric a silného dažďa odstraňujú medzitým aj v Česku. K najviac zasiahnutým miestam patrí obec Bohuslavice v okrese Náchod, kde veterná smršť v piatok podvečer poškodila najmenej 80 domov. Z niektorých úplne strhla strechy, ničila aj stromy, no tiež autobusové zastávky.

Hasiči v Královohradeckom kraji vyrazili na približne 200 zásahov súvisiacich s nepriazňou počasia. Z okresu Otrokovice v Zlínskom kraji zasa hlásili stovky domácností bez elektriny.

Český hydrometeorologický úrad vydal v sobotu ráno varovanie pred vysokým stupňom nebezpečenstva v súvislosti s búrkami, ktoré podľa neho postupovali zo Slovenska na sever do okresov Frýdek-Místek a Karviná, kam by mohli priniesť krúpy, nárazy vetra a prívalový dážď.

Zdroj:Facebook/Jaroslav GigigKlofanda

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?