16. 08. 2017 13:45 | HURGADA/kacs

Dievčatko na dovolenke v Egypte potetovali hennou. Výsledok je viac než katastrofálny

Sedemročné dieťa skončilo na popáleninovom oddelení.

Madison Gulliverová sa chcela tešiť z tetovania, zostala jej však zjazvená ruka.
Madison Gulliverová sa chcela tešiť z tetovania, zostala jej však zjazvená ruka. Foto: Profimedia.sk

Sedemročná Madison Gulliverová na dovolenku v Egypte nikdy nezabudne. Školáčka skončila v nemocnici po tom, ako sa nechala potetovať čiernou hennou, píše Daily Mail.

Rodina si dovolenku užívala v štvorhviezdičkovom hoteli v Hurgade. Keďže boli prázdniny a deti poslúchali, otec sa rozhodol, že si za odmenu môžu nechať niečo vytetovať na ruku. Dievčatko si vybralo kvetinové ornamenty. O rok staršiemu bratovi tetovanie odstránili z ruky ešte v salóne, keďže sa začal sťažovať na svrbenie.

A čoskoro to prepuklo aj u Madison. Podobne ako jej brata, ju najskôr ruka začala svrbieť. Neskôr sa jej urobili obrovské a bolestivé pľuzgiere od prsta až po lakeť. Nakoniec skončila na špeciálnom popáleninovom oddelení.

Dievčatku sa na ruke urobili bolestivé pľuzgiere.
Dievčatku sa na ruke urobili bolestivé pľuzgiere. Foto: Profimedia.sk
 

Lekári varujú, že tetovanie čiernou hennou môže obsahovať vysoké úrovne toxického chemického farbiva, ktoré nie je vhodné pre používanie na pokožku. Táto pasta obsahuje zložku nazývanú parafenylendiamín.

"Nebezpečenstvá sme si úplne neuvedomili a myslím si, že by na to mali v brožúrach varovať. Som si vedomý, že je to čiastočne moja vina, pretože som o tom nevedel, ale aj chyba salónu, pretože používajú na deti nebezpečné chemikálie," povedal otec Madison, ktorý chce varovať ľudí pred nebezpečenstvom takého skrášľovania sa.

Lekári vykonali test z tekutiny z Madisoniných pľuzgierov. Boli šokovaní, že objavili vysokú hladinu pH, čo naznačuje, že mala chemické popáleniny. Rozhodli sa liečiť pokožku tým, že odstránili pľuzgiere, aby mali prístup k spálenej koži pod nimi. Madison musí teraz najmenej šesť mesiacov nosiť tlakovú bandáž, aby sa minimalizovali jazvy, ktoré pokrývajú jej ruku.

Madison skončila s bolestivými pľuzgiermi na oddelení popálenín.
Madison skončila s bolestivými pľuzgiermi na oddelení popálenín. Foto: Profimedia.sk
 

Hotel v Hurgade sa rodine ospravedlnil. "V mene majiteľa kozmetického salóna nás mrzí to, čo sa stalo s vašou dcérou," napísal riaditeľ pre vzťahy s hosťami hotela Fort Arabesque Spa & Villas Heike Moursy. Zároveň oznámil, že zakázali akékoľvek tetovanie hennou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?