20. 08. 2017 12:21 | TURKU/TASR

Políca vykonala rekonštrukciu útoku nožom v Turku

Odmietla povedať, či už polícia vypočula podozrivého, ktorý je postrelený v nemocnici.

Pohľad na námestie v Turku, kde muž zaútočil nožom na ľudí.
Pohľad na námestie v Turku, kde muž zaútočil nožom na ľudí. Foto: TASR/AP

Fínska polícia v nedeľu (20. 8.) urobila rekonštrukciu útoku nožom v meste Turku, ktorý si vyžiadal dva ľudské životy a je vyšetrovaný ako terorizmus.

Rekonštrukciu uskutočnili v centre mesta, kde mal podozrivý 18-ročný marocký uchádzač o azyl zabiť dve Fínky a zraniť osem ľudí. Polícia pri rekonštrukcii využila výpovede svedkov a zábery z bezpečnostných kamier, uviedla Crista Granrothová z Národného úradu pre vyšetrovanie pre agentúru DPA.

Odmietla povedať, či už polícia vypočula podozrivého, ktorý je postrelený v nemocnici. Štyria zranení sú v Univerzitnej nemocnici v Turku a dvaja na jednotke intenzívnej starostlivosti. Nemocnica zvýšila bezpečnostné opatrenia po tom, ako na ústredni zaznamenali výhražné telefonáty.

Granrothová sa tiež odmietla vyjadriť k tomu, či polícia bude požadovať predĺženie väzby štyroch iných Maročanov, ktorí sú v súčasnosti v policajnej väzbe. Tí mali podľa polície s podozrivým "nejaké spojenie".

V Turku sa predstavitelia mesta, luteránsky arcibiskup Kari Mäkinen aj členovia moslimskej komunity zhromaždili na mieste útoku spolu s početným davom, aby položili kvety a zapálili sviečky pred celoštátnou minútou ticha o 10.00 h miestneho času.
Polícia posudzuje útok ako vraždu v dvoch prípadoch a v ôsmich prípadoch ako pokus o vraždu "s teroristickým zámerom".

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?