21. 08. 2017 06:06 | SINGAPUR/TASR

Americký torpédoborec sa zrazil s ropným tankerom, 10 nezvestných

Spoločne s miestnymi úradmi prebieha pátracia a záchranná akcia.

USS John S. McCain
USS John S. McCain Foto: TASR/AP

Desať námorníkov je nezvestných a päť utrpelo zranenia pri dnešnej zrážke torpédoborca amerických námorných síl a obchodnej lode vo vodách východne od Singapuru. Siedma flotila amerických námorných síl uviedla, že torpédoborec USS John S. McCain s riadenými strelami na palube sa zrazil s loďou Alnic MC a utrpel škody na ľavoboku. Kolízia sa stala o 05.24 h miestneho času.

Loď Alnic dlhá 180 metrov je registrovaná ako ropný či chemický tanker plaviaci sa pod vlajkou Libérie, uvádza webová stránka MarineTraffic.com. Spoločne s miestnymi úradmi prebieha pátracia a záchranná akcia. Pomáhajú v nej konvertoplán Osprey a vrtuľníky Seahawk z vojnovej lode USS America, oznámili americké námorné sily. Asistujú tiež vlečné člny a plavidlá singapurských námorných síl i pobrežnej stráže.

 

Ide o druhú zrážku lode amerických námorných síl v Tichom oceáne za posledné dva mesiace. V júni zahynulo sedem námorníkov, keď sa torpédoborec USS Fitzgerald a kontajnerová loď ACX Crystal zrazili vo vodách pri Japonsku. Americké námorníctvo označilo zrážku za "odvrátiteľnú", a preto bol odvolaný kapitán plavidla USS Fitzgerald; ďalší námorníci budú tiež potrestaní.

Siedma flotila so základňou v japonskom prístave Jokosuka informovala, že torpédoborec McCain smeroval do prístavu v Singapure na obvyklú zastávku. Podľa webovej stránky námorných síl posádku tvorilo 23 dôstojníkov, 24 poddôstojníkov a 291 námorníkov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?