20. 09. 2017 15:42 | SAN JUAN/TASR

Na ostrove Dominika potvrdili sedem obetí hurikánu Maria

Maria udrela na ostrov Dominika v pondelok a v súčasnosti vyčíňa ako hurikán štvrtej kategórie nad Portorikom, kde odtrháva strechy a vytrháva dvere z pántov.

Hurikán udrel na pobrežie.
Hurikán udrel na pobrežie. Foto: Profimedia

Na karibskom ostrove Dominika potvrdili sedem obetí hurikánu Maria. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na poradcu tamojšieho premiéra Roosevelta Skerrita.
Poradca Hartley Henry neuviedol podrobnosti, ako tieto osoby prišli o život. Celkovo si tak Maria vyžiadala zatiaľ deväť obetí vrátane dvoch mŕtvych na francúzskom ostrove Guadeloupe.

 

Podľa Henryho je krajina ochromená, pretože je bez elektriny a takmer bez žiadnych komunikácií. Na hornatom ostrove došlo k "ohromným stratám obytných a verejných budov", ale rozsah celkových škôd zatiaľ nie je známy.

Maria udrela na ostrov Dominika v pondelok a v súčasnosti vyčíňa ako hurikán štvrtej kategórie nad Portorikom, kde odtrháva strechy a vytrháva dvere z pántov. Už takmer 900.000 ľudí v Portoriku je bez dodávok elektrickej energie. Očakáva sa, že život ohrozujúci vietor bude bičovať ostrov 12 až 24 hodín.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?