13. 10. 2017 05:57 | ŠTOKHOLM/TASR

V blízkosti hlavnej obchodnej ulice vo Švédsku sa strieľalo, štyria zranení

Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by udalosť súvisela s terorizmom.

Švédska polícia
Švédska polícia Foto: shutterstock / Per-Boge

Štyria ľudia utrpeli zranenia v dôsledku streľby, ku ktorej došlo vo štvrtok večer v centre prístavného mesta Trelleborg na juhu Švédska. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by udalosť súvisela s terorizmom.

Čo presne sa v Trelleborgu stalo, nebolo bezprostredne jasné. K streľbe došlo v blízkosti hlavnej obchodnej ulice tohto približne 30-tisícového mesta, v ktorom sa v minulosti vyskytli prípady násilia súvisiaceho s činnosťou zločineckých gangov, uviedla agentúra DPA.

Svedkovia hovoria o niekoľkých výstreloch, po ktorých sa ľudia v panike rozutekali. Dvaja ľudia boli postrelení a ďalší dvaja utrpeli zranenia iného charakteru. Polícia predviedla na výsluch viacero svedkov, avšak v prvých hodinách nezadržala žiadnych podozrivých.

Prípad prevzalo špeciálne oddelenie regionálnej polície, ktoré vyšetruje zločiny závažného charakteru. Trelleborg je vôbec najjužnejšie položeným mestom Švédska. Tento strategicky významný prístav leží na pobreží Baltského mora, približne 30 kilometrov od regionálnej metropoly Malmö a 60 kilometrov od dánskej Kodane.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?