13. 10. 2017 07:56 | LOS ANGELS/TASR

Apokalypsa v Kalifornii: Našli telá, z ktorých zostali len kosti a popol

Počet obetí stúpol na najmenej 31, nezvestných je 460 ľudí.

Požiare sužujú Kaliforniu.
Požiare sužujú Kaliforniu. Foto: TASR

Najmenej 31 mŕtvych si vyžiadali mohutné lesné požiare, ktoré už niekoľko dní sužujú sever Kalifornie. Stovky ľudí sú nezvestné a tisíce ďalších museli opustiť svoje domovy. Sedemnásť mŕtvych hlásili z okresu Sonoma, jednej z oblastí najviac postihnutých požiarom. Tamojšie úrady evidujú viac než 460 nezvestných, informovala dnes agentúra Reuters.

"Našli sme telá, z ktorých zostali len kosti a popol," oznámil na tlačovej konferencii okresný šerif s tým, že identifikácia tiel bude zdĺhavá a náročná.  

Domovy muselo opustiť približne 25.000 obyvateľov. Vysoký počet nezvestných môže byť spôsobený chaotickou situáciou, v dôsledku ktorej sa mnohí z evakuovaných ešte neprihlásili úradom.

Zničených bolo najmenej 3500 domov a budov a vyše 77.000 hektárov pôdy. Do likvidácie plameňov a zaistenia opatrení proti šíreniu plameňov nasadili okolo 8000 hasičov. Len vo štvrtok pribudlo do bilancie obetí, ktorá podľa úradov ešte nemusí byť konečná, osem mŕtvych. S ohľadom na počet obetí ide o najničivejšie lesné požiare v Kalifornii od roku 1933.

Na území ôsmich okresov severnej Kalifornie zaznamenali v priebehu posledných štyroch dní viac než 20 požiarov.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?