13. 10. 2017 14:07 | BRUSEL/TASR

V budove Európskej rady v Bruseli sa približne 20 osôb priotrávilo plynom

K incidentu došlo v deň, keď sa v budove nenachádzali ministerské delegácie.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Budova Európskej rady v Bruseli, kde schôdzujú ministri, ale aj premiéri a prezidenti členských štátov EÚ, sa ocitla dnes v obkľúčení sanitiek a hasičských áut. Približne 20 zamestnancov sa priotrávilo v kuchyni. Incident má na svedomí zrejme zlá kombinácia výparov, uviedli belgické médiá.

K incidentu podľa spravodajského portálu televíznej stanice RTL došlo dnes ráno, sanitky a hasičské autá sa zoskupili pred staršou budovou Európskej rady Justus Lipsius, aj keď podľa výpovedí viacerých zamestnancov tejto inštitúcie k incidentu došlo v priestoroch kuchyne v novej budove s názvom Europa. Na budúci týždeň (19.-20. októbra) sa tam stretnú hlavy vlád a štátov na summite EÚ.

"V kuchyni došlo k výskytu zlej zmesi produktov, a to viedlo k vzniku jedovatých výparov. Zhruba 15 až 20 ľudí bolo priotrávených," uviedol pre RTL hovorca zasahujúceho hasičského zboru Pierre Meys.

Policajný obvod Brusel-centrum následne médiám potvrdil, že päť ľudí bolo prevezených do nemocnice na vyšetrenie.

Hlavný administrátor budovy William Shapcott v ozname pre zamestnancov inštitúcie oznámil, že až do odvolania bol uzavretý prístup k priestorom vedúcim do kuchyne a jedálne.

K incidentu došlo v deň, keď sa v budove nenachádzali ministerské delegácie. V októbri totiž všetky ministerské rady zasadajú v Luxemburgu; dnes v tomto meste rokujú ministri spravodlivosti členských krajín Únie.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?