16. 10. 2017 20:41 | NEW YORK, BRATISLAVA/TASR

Slovenskú republiku zvolili do Rady OSN pre ľudské práva

Zvolenie je výsledkom aktívneho pôsobenia našej diplomacie, ako aj ocenenie predchádzajúceho členstva v rokoch 2008 - 2011.

Sídlo OSN v New Yorku.
Sídlo OSN v New Yorku. Foto: TASR/AP

Slovenskú republiku v pondelok (16. 10.) zvolili počas 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku za člena Rady OSN pre ľudské práva na obdobie rokov 2018-2020, informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Rada so sídlom v Ženeve je najvýznamnejším ľudskoprávnym orgánom systému OSN, v ktorom je zastúpených 47 štátov volených Valným zhromaždením OSN na základe regionálneho kľúča. Rada rokuje a hlasuje o ľudskoprávnej situácii v krajinách a o ľudskoprávnych témach. Prostredníctvom svojich mechanizmov napomáha prevencii konfliktov vo svete. Slovenská republika podporuje ich efektívne a včasné využívanie.

Zvolenie SR do rady je výsledkom aktívneho pôsobenia slovenskej diplomacie, ako aj ocenenie predchádzajúceho členstva Slovenskej republiky v rade v rokoch 2008 - 2011.
Prioritami členstva Slovenskej republiky v rade bude najmä boj proti všetkým formám rasizmu, xenofóbie, aktívna implementácia cieľov udržateľného rozvoja, vrátane podpory práv detí a podpora náboženského vyznania alebo viery a náboženskej tolerancie.

Komentáre ( 0)