Streda 22.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
19. 10. 2017 17:59 | VIEDEŇ/TASR

Strache potvrdil, že sa doma "súkromne" stretol s Kurzom

Išlo o prvé ich stretnutie medzi štyrmi očami.

Líder rakúskych slobodných Hans-Christian Strache a šéf Rakúskej ľudovej strany Sebastian Kurz.
Líder rakúskych slobodných Hans-Christian Strache a šéf Rakúskej ľudovej strany Sebastian Kurz. Foto: TASR/AP

Líder rakúskych slobodných Heinz-Christian Strache potvrdil v rozhovore pre denník "Österreich" a súkromnú spravodajskú televíziu oe24 TV, že sa doma v Klosterneuburgu stretol v stredu "súkromne" so Sebastianom Kurzom, lídrom Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), ktorá zvíťazila v nedeľňajších predčasných parlamentných voľbách.

Podľa slov šéfa Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) išlo o prvé ich stretnutie medzi štyrmi očami. Obaja sa pri tejto príležitosti "ľudsky zblížili" vďaka "veľmi otvorenému, sympatickému a priateľskému rozhovoru".

Strache sa domnieva, že práve predseda ÖVP nahradí na poste rakúskeho spolkového kancelára Christiana Kerna, ktorému voliči podľa jeho názoru vystavili stopku.

Líder FPÖ súčasne ubezpečil, že ak slobodní dostanú od ľudovcov pozvanie na koaličné rokovania, nebudú paralelne viesť rozhovory so žiadnou inou politickou stranou.

Prvé informácie o údajnej schôdzke oboch lídrov priniesol denník Kurier, žiadna zo zainteresovaných strán nepotvrdila. Obe však potvrdili neoficiálne kontakty so všetkými politickými stranami.

Podľa tohto periodika malo stretnutie v Stracheho byte trvať okolo troch hodín.
Kancelária hlavy štátu Alexandra Van der Bellena už medzičasom oznámila, že rakúsky spolkový prezident poverí Sebastiana Kurza zostavením budúcej vlády krajiny v piatok po 11.00 h.

Kurz by po prvotných sondážnych rokovaniach s predstaviteľmi všetkých parlamentných strán chcel prejsť ku konkrétnych rokovaniam o podobe budúcej koaličnej vlády, ktoré by sa mohli začať na budúci týždeň.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?