Správy z vášho kraja:
21. 10. 2017 17:01 | VARŠAVA/TASR

Útočník s nožom v nákupnom centre v Poľsku sa priznal

Útočník je obvinený z vraždy a pokusu o vraždu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock/Trybex

Muž, ktorý v piatok útočil nožom na návštevníkov nákupného strediska v južnom Poľsku, sa k tomuto činu priznal. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie prokurátora s tým, že útočník je obvinený z vraždy a pokusu o vraždu.

Muž útočil v piatok podvečer nožom na ľudí v nákupnom stredisku VIVO! v meste Stalowa Wola, zabil jednu osobu a osem zranil. Spacifikovali ho ľudia z nákupného strediska, následne ho zatkli privolaní policajti a odviedli do väzby.

Regionálny prokurátor Janusz Woznik uviedol, že 27-ročný páchateľ obvinil zo zodpovednosti za vlastné problémy spoločnosť. Mladíkovi hrozí doživotný trest odňatia slobody.
"Pri tomto útoku nie je teroristický alebo ideologický kontext, skôr tu ide o jeho zlý psychický stav," zhodnotil ešte v piatok večer Šéf regionálnej polície Krzysztof Pobuta.

Hovorca polície Mariusz Ciarka uviedol, že útočník, občan Poľska, nebol v čase spáchania činu pod vplyvom alkoholu.

Zranených hospitalizovali v nemocniciach v mestách Stalowa Wola, Tarnobrzeg a Sandomierz. Zraneniam neskôr v nemocnici podľahla 50-ročná žena.

Muž pobodal celkovo päť žien a štyroch muži vo veku od 18 do 50 rokov. Štyroch zranených operovali, pričom dvaja z nich sú v kritickom stave.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?