23. 10. 2017 06:17 | ST. GALLEN/TASR

Mladík (17) vo Švajčiarsku útočil sekerou, zranil niekoľko ľudí

Podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov konal páchateľ sám, pričom momentálne nič nenaznačuje ani teroristické pozadie prípadu.

Švajčiarska polícia
Švajčiarska polícia Foto: shutterstoc.com/photocritical

Mladý muž útočil v nedeľu večer sekerou a zranil viacero ľudí v obci Flums na severovýchode Švajčiarska. Len 17-ročného Lotyša polícia kantónu St. Gallen zastavila a zadržala až po "použití strelnej zbrane", pri ktorom predpokladaný páchateľ taktiež utrpel zranenia, informujú miestne médiá.

Útok sa začal krátko po 20.00 h., keď mladík na námestí vo Flumse napadol sekerou niekoľko okoloidúcich. Z miesta ušiel ukradnutým autom, s ktorým však havaroval, preto v úteku pokračoval pešo, aby následne útočil znova sekerou na miestnej čerpacej stanici. Až tam ho zadržali, predtým však ešte padol najmenej jeden výstrel z policajnej zbrane, píše na svojej webovej stránke denník Blick.

Podľa doterajších poznatkov vyšetrovateľov konal páchateľ sám, pričom momentálne nič nenaznačuje ani teroristické pozadie prípadu, uviedli s odvolaním sa na kantonálnu políciu noviny St. Galler Tagblatt.

Polícia zatiaľ nezverejnila počet zranených. Oznámila len, že zisťuje závažnosť poranení. K dispozícii nie sú ani informácie o motíve činu mladého muža z Lotyšska, ktorý podľa správ žije vo Švajčiarsku.

Nad obcou Flums počas pátrania po páchateľovi krúžil hodinu vrtuľník polície, ktorá tiež uzavrela viaceré cesty. Bližšie detaily poskytnú úrady na tlačovej konferencii v pondelok ráno.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?