Utorok 21.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
23. 10. 2017 22:10 | PRAHA/TASR

Okamura rokoval s Babišom

Po rokovaní s predstaviteľmi ANO Okamura uviedol, že hnutie Andreja Babiša pristúpilo na všetky jeho programové návrhy.

Tomio Okamura.
Tomio Okamura. Foto: TASR

Tomio Okamura, predseda protiislamského hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD), ktoré vo víkendových parlamentných voľbách v ČR získalo viac ako 10,6 percenta hlasov, rokoval s Andrejom Babišom, predsedom hnutia ANO, ktoré sa so ziskom vyše 29,6 percenta hlasov stalo víťazom volieb. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Po rokovaní s predstaviteľmi ANO Okamura uviedol, že hnutie Andreja Babiša pristúpilo na všetky jeho programové návrhy. Zdôraznil však, že to v nijakom prípade neznamená, že by rokovali o spoločnej vláde. Obaja lídri sa zhodli aj na osobe Radka Vondráčka (ANO) vo funkcii predsedu dolnej komory českého parlamentu.

"Predložili sme hnutiu ANO naše tri hlavné programové body. Návrh zákona o celoštátnom referende, úplný zákaz prijímania nelegálnych migrantov a zákaz propagácie islamského práva šaríja v ČR. ANO naše body neodmietlo, je o všetkých troch bodoch ochotné rokovať," povedal Okamura.

"To je veľký posun a prielom. Chceme na presadenie našich bodov ústavnú väčšinu, ktorú ešte nemáme, ale blížime sa," dodal. SPD podľa jeho slov rokovala s ešte jednou stranou, ktorá je na jej návrhy ochotná pristúpiť, odmietol však prezradiť s ktorou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?