03. 11. 2017 14:31 | RÍM/TASR

Obrovská rana pre islamistov, talianska polícia zaistila kontraband drog za 50 miliónov

Zásielka dorazila z Indie a údajne smerovala do Líbye.

Zásah polície v prístave.
Zásah polície v prístave. Foto: Profimedia

Talianske úrady v piatok zhabali veľkú zásielku opioidov, ktorá mala zrejme slúžiť na financovanie operácií džihádistickej organizácie Islamský štát (IS) a na stimuláciu jej bojovníkov. S odvolaním sa na správu talianskej colnej polície o tom informovala agentúra AP.

Približne 24 miliónov tabletiek nelegálne prevážaného lieku proti bolesti tramadol zadržali v prístavnom meste Gioia Tauro na juhu krajiny. Pouličná hodnota kontrabandu sa odhaduje na 50 miliónov eur.

Zásielka dorazila z Indie a údajne smerovala do Líbye, uviedla colná polícia Guardia di Finanza. Podobný kontraband (37 miliónov tabletiek) zadržali pred šiestimi mesiacmi aj v prístavnom meste Janov na severozápade krajiny.

Podľa talianskych úradov analgetikum tramadol zrejme používajú militanti IS na stimuláciu a zvýšenie odolnosti voči fyzickej námahe. Zvykne sa preto nazývať aj "drogou bojovníkov".
Policajný zásah koordinovala prokuratúra špecializovaná na boj proti mafii v regióne Reggio Calabria za pomoci Agentúry Spojených štátov na boj proti drogám (DEA).

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?